mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > DAF-y z polskimi zabudowami
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

DAF-y z polskimi zabudowami

Firma DAF Trucks wybrała polską firmę KH-KIPPER do produkcji zabudowy na nowym podwoziu DAF LF.

DAF-y z polskimi zabudowami
Flota pojazdów demonstracyjnych DAF Trucks w Eindhoven powiększyła się o przedstawiciela najnowszej wersji "Construction" popularnego modelu DAF LF  Euro 6 z zabudową firmy KH-KIPPER.

Samochód DAF LF ma najmniejszy w swojej klasie promień skrętu. Oferuje maksymalną zwrotność i niską masę własną, która zapewnia dużą ładowność oraz znakomite właściwości trakcyjne w terenie.

Na nowym podwoziu firma KH-KIPPER zamontowała wywrotkę trójstronną W3F.  Zabudowa została wykonana z niezawodnych stali trudnościeralnych Hardox i Domex. Burty boczne otwierają się w osi górnej i dolnej, a więc skrzynia może służyć zarówno jak platforma do przewozu materiałów na paletach, jak i materiałów sypkich. W dolnej osi burty otwierają się za pomocą sprężyn umieszczonych na przedniej ścianie.

Wybór polskiej firmy zabudowującej to dowód uznania dla jakości polskich wyrobów, które coraz chętniej kupowane są poza granicami Polski. To także dowód wagi dla polskiego rynku jaką przykłada firma DAF. Polska jest rynkiem, na którym sprzedaż podwozi DAF wykazuje najwyższą dynamikę, osiągając 62%  przyrost (za pierwszych 10 miesięcy 2013). Firma DAF po październiku br. może poszczycić się ponad 17% udziałem w rynku ciężkich podwozi (powyżej 16 ton), który to jest najlepszym wynikiem w historii marki w Polsce.

Podobne wiadomości:

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.