mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Ducato bije nowy rekord
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Ducato bije nowy rekord

Fiat Ducato w wersji Panorama 130 Multijet II jest pięciomilionowym samochodem wyprodukowanym we włoskiej fabryce Sevel w Val di Sangro.

Ducato bije nowy rekord
Fabryka Sevel, zlokalizowana w prowincji Chieti, to największa fabryka w Europie (120 hektarów) produkująca lekkie samochody dostawcze. Wyposażona jest do całego cyklu produkcyjnego, posiada m.in. spawalnię, lakiernię oraz montaż. Podpisanie porozumienia dotyczącego utworzenia parytetowej spółki joint przez FCA i PSA-Peugeot Citroen, miało miejsce w 1978 roku. W 1981 rozpoczęła się działalność zakładu produkującego 350 samochodów dziennie. Następnie fabryka została rozbudowana, by osiągnąć aktualne zdolności produkcyjne wynoszące 1000 samochodów na dzień. Oprócz nowego Fiata Ducato produkowane są tu również równolegle dwa modele marki Peugeot oraz Citroen.

Zakład zatrudnia aktualnie 6.070 osób, przez jego bramy wjeżdża codziennie 350 ciężarówek z materiałami i wyjeżdża 200 ciężarówek do transportu aut oraz 4 pociągi z gotowymi samochodami. Na spawalni powstaje około 300 różnych typów nadwozia, na lakierni stosowanych jest 208 kolorów, montaż produkuje prawie 10.000 wersji w ponad 150 opcjach.

Jubileuszowym autem, który opuścił fabrykę Sevel, jest Ducato Panorama, z krótkim rozstawem osi i niskim dachem, w kolorze białym, wyposażony w silnik 2.3 Multijet II o mocy 130 KM. Samochód ten trafi do włoskiego klienta.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat Ducato
Fiat Ducato
Cena podstawowa już od: 89 359 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. kombi van-4dr. minibus-4dr. mixt-4dr. rama-2dr.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Aktualności 2017-11-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.