mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Dwutysięczny DAF CF z Tajwanu
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Dwutysięczny DAF CF z Tajwanu

Dwutysięczny pojazd ciężarowy DAF CF85 opuścił linię produkcyjną zakładu firmy FASC na Tajwanie. Firma DAF weszła na rynek tajwański w 2006 roku i zajmuje czołową pozycję wśród europejskich marek.

Dwutysięczny DAF CF z Tajwanu
Na szybko rozwijającym się rynku tajwańskim znacząco wzrosło zainteresowanie zachodnioeuropejskimi pojazdami ciężarowymi. Przewiduje się, że w 2014 roku zostanie tam zarejestrowanych ponad 2,500 pojazdów ciężkich (ponad 50 t). Dla porównania w 2010 roku było ich 800.

Firma Formosa Automobile Sales Corporation (FASC) odpowiada za marketing i sprzedaż samochodów ciężarowych DAF na Tajwanie, a także za ich lokalny montaż. W 2013 roku firma DAF dostarczyła na rynek w Tajwanie ponad 700 ciężarówek, a jej udział w segmencie pojazdów ciężkich na tym rynku wzrósł do 31,8%, dzięki czemu jest czołową europejską marką na tym rynku.

DAF dostarcza na rynek tajwański dwu- i trzyosiowe ciągniki CF85 oraz podwozia pod zabudowę. Na Tajwanie pojazdy z serii CF są wykorzystywane głównie w sektorze budowlanym, a także do transportu cysternowego i przewożenia kontenerów. - Rozważamy również lokalny montaż pojazdów DAF XF105, które mogłyby być wykorzystywane do ciężkiego transportu dalekobieżnego - mówi Seiko Chen, prezes FASC.

Poza pojazdami CF od 2013 r. FASC montuje również dwie wersje popularnej ciężarówki dystrybucyjnej z serii LF: 12-tonowy LF45 i 17-tonowy LF55.

Co tydzień firma FASC montuje średnio 15 pojazdów CF z zestawów SKD wysyłanych do Tajpej z zakładów DAF Trucks w Eindhoven w Holandii i Leyland w Wielkiej Brytanii.

Podobne wiadomości:

DAF CF z trzema osiami

DAF CF z trzema osiami

Ciężarówki i Autobusy 2015-07-16

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech