mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Dwutysięczny DAF CF z Tajwanu
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Dwutysięczny DAF CF z Tajwanu

Dwutysięczny pojazd ciężarowy DAF CF85 opuścił linię produkcyjną zakładu firmy FASC na Tajwanie. Firma DAF weszła na rynek tajwański w 2006 roku i zajmuje czołową pozycję wśród europejskich marek.

Dwutysięczny DAF CF z Tajwanu
Na szybko rozwijającym się rynku tajwańskim znacząco wzrosło zainteresowanie zachodnioeuropejskimi pojazdami ciężarowymi. Przewiduje się, że w 2014 roku zostanie tam zarejestrowanych ponad 2,500 pojazdów ciężkich (ponad 50 t). Dla porównania w 2010 roku było ich 800.

Firma Formosa Automobile Sales Corporation (FASC) odpowiada za marketing i sprzedaż samochodów ciężarowych DAF na Tajwanie, a także za ich lokalny montaż. W 2013 roku firma DAF dostarczyła na rynek w Tajwanie ponad 700 ciężarówek, a jej udział w segmencie pojazdów ciężkich na tym rynku wzrósł do 31,8%, dzięki czemu jest czołową europejską marką na tym rynku.

DAF dostarcza na rynek tajwański dwu- i trzyosiowe ciągniki CF85 oraz podwozia pod zabudowę. Na Tajwanie pojazdy z serii CF są wykorzystywane głównie w sektorze budowlanym, a także do transportu cysternowego i przewożenia kontenerów. - Rozważamy również lokalny montaż pojazdów DAF XF105, które mogłyby być wykorzystywane do ciężkiego transportu dalekobieżnego - mówi Seiko Chen, prezes FASC.

Poza pojazdami CF od 2013 r. FASC montuje również dwie wersje popularnej ciężarówki dystrybucyjnej z serii LF: 12-tonowy LF45 i 17-tonowy LF55.

Co tydzień firma FASC montuje średnio 15 pojazdów CF z zestawów SKD wysyłanych do Tajpej z zakładów DAF Trucks w Eindhoven w Holandii i Leyland w Wielkiej Brytanii.

Podobne wiadomości:

KE bada niemiecką płacę minimalną dla kierowców

KE bada niemiecką płacę minimalną dla...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-21

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?