mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Elektryczne Solarisy będą w Warszawie
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Elektryczne Solarisy będą w Warszawie

Pamiętacie spór firm Solaris oraz BYD w sprawie przetargu na dostawę elektrycznych autobusów dla Warszawy? Ostatecznie przetarg, w którym początkowo zwyciężyła chińska firma, został unieważniony. Wczoraj Solaris i władze Warszawy podpisały umowę na dostawę dziesięciu elektrycznych autobusów dla stolicy.

Elektryczne Solarisy będą w Warszawie
Dzisiaj w siedzibie Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie, przedstawiciele Zarządu MZA oraz firmy Solaris Bus & Coach S.A. podpisali umowę na dostawę 10 autobusów Solaris Urbino 12 electric.  Jest to pierwszy w Polsce tak duży kontrakt obejmujący zakup autobusów elektrycznych.

Pierwsze ekologiczne i ciche autobusy bateryjne zgodnie z umową zostaną przekazane do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie w maju przyszłego roku, a realizacja kontraktu zakończy się w czerwcu. Solarisy Urbino electric dla Warszawy zostaną wyposażone w baterie o pojemności ponad 200 kWh i silniki trakcyjne o mocy 160 kW. Ładowanie baterii będzie odbywać się przy wykorzystaniu metody plug-in z ładowarki o mocy 120 kW. Dodatkowo ładowarka będzie posiadać także funkcję zmniejszenia jej mocy ładowania do 40 kW.

Konstrukcja autobusów zostanie przygotowana w taki sposób, aby w przyszłości można również zastosować do uzupełniania baterii system szybkiego ładowania dachowego.

Pasażerowie elektrycznych Solarisów będą mogli korzystać z wszystkich udogodnień, jakie znają z obecnie używanych przez MZA autobusów, a należą do nich między innymi klimatyzacja, monitoring, rozbudowany system informacji pasażerskiej a dodatkowo także internet.

- Autobusy elektryczne nie emitują spalin i są bardzo ciche. Chcemy, aby stanowiły o nowoczesnym obliczu Miejskich Zakładów Autobusowych – powiedział Jan Kuźmiński, Prezes Zarządu Miejskich Zakładów Autobusowych. – W pierwszej kolejności skierujemy je do obsługi reprezentacyjnego Traktu Królewskiego.

Do roku 2016 w taborze Miejskich Zakładów Autobusowych będzie co najmniej 30 autobusów elektrycznych, a ich bazą docelową stanie się przebudowana zajezdnia Redutowa.

Podobne wiadomości:

Solaris dostarczy wodorowe trolejbusy dla Rygi

Solaris dostarczy wodorowe trolejbusy dla...

Ciężarówki i Autobusy 2016-11-09

Toyota pracuje nad autami elektrycznymi

Toyota pracuje nad autami elektrycznymi

Technika 2016-11-08

Komentuj:

~ha 2014-12-19

bardzo dobry wybór.

~dynia 2014-12-18

Brawo Kupujac polskie produkty likwidujemy polskie bezrobocie !!!-:)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Mustang przeszedł delikatny lifting
Ford Mustang przeszedł delikatny lifting
Po dwóch latach od debiutu globalnej wersji Mustanga przyszedł czas na delikatne odświeżenie. Zmiany nie są rewolucje, ale sprawiają, że amerykańska legenda wygląda świeżo. Zobaczcie, co zmieniło się w nowym modelu?