mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Elektryczne Solarisy będą w Warszawie
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Elektryczne Solarisy będą w Warszawie

Pamiętacie spór firm Solaris oraz BYD w sprawie przetargu na dostawę elektrycznych autobusów dla Warszawy? Ostatecznie przetarg, w którym początkowo zwyciężyła chińska firma, został unieważniony. Wczoraj Solaris i władze Warszawy podpisały umowę na dostawę dziesięciu elektrycznych autobusów dla stolicy.

Elektryczne Solarisy będą w Warszawie
Dzisiaj w siedzibie Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie, przedstawiciele Zarządu MZA oraz firmy Solaris Bus & Coach S.A. podpisali umowę na dostawę 10 autobusów Solaris Urbino 12 electric.  Jest to pierwszy w Polsce tak duży kontrakt obejmujący zakup autobusów elektrycznych.

Pierwsze ekologiczne i ciche autobusy bateryjne zgodnie z umową zostaną przekazane do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie w maju przyszłego roku, a realizacja kontraktu zakończy się w czerwcu. Solarisy Urbino electric dla Warszawy zostaną wyposażone w baterie o pojemności ponad 200 kWh i silniki trakcyjne o mocy 160 kW. Ładowanie baterii będzie odbywać się przy wykorzystaniu metody plug-in z ładowarki o mocy 120 kW. Dodatkowo ładowarka będzie posiadać także funkcję zmniejszenia jej mocy ładowania do 40 kW.

Konstrukcja autobusów zostanie przygotowana w taki sposób, aby w przyszłości można również zastosować do uzupełniania baterii system szybkiego ładowania dachowego.

Pasażerowie elektrycznych Solarisów będą mogli korzystać z wszystkich udogodnień, jakie znają z obecnie używanych przez MZA autobusów, a należą do nich między innymi klimatyzacja, monitoring, rozbudowany system informacji pasażerskiej a dodatkowo także internet.

- Autobusy elektryczne nie emitują spalin i są bardzo ciche. Chcemy, aby stanowiły o nowoczesnym obliczu Miejskich Zakładów Autobusowych – powiedział Jan Kuźmiński, Prezes Zarządu Miejskich Zakładów Autobusowych. – W pierwszej kolejności skierujemy je do obsługi reprezentacyjnego Traktu Królewskiego.

Do roku 2016 w taborze Miejskich Zakładów Autobusowych będzie co najmniej 30 autobusów elektrycznych, a ich bazą docelową stanie się przebudowana zajezdnia Redutowa.

Podobne wiadomości:

Elektryczny, diesel, hybryda czy gaz?

auto motor i sport 2014-12-23

Samochód elektryczny, hybrydowy, zasilany „ropą” lub gazem – kiedy warto kupić auto inne niż z silnikiem benzynowym?

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Komentuj:

~ha 2014-12-19

bardzo dobry wybór.

~dynia 2014-12-18

Brawo Kupujac polskie produkty likwidujemy polskie bezrobocie !!!-:)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross