mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Elektryczne autobusy z Chin gotowe na ciężkie warunki
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Elektryczne autobusy z Chin gotowe na ciężkie warunki

Wraz z końcem wrzenia zakończyły się niezależne, dwutygodniowe testy elektrycznego autobusu BYD Andino-12 (ponad 12-metrowy elektryczny autobus) na kolumbijskich drogach.

Elektryczne autobusy z Chin gotowe na ciężkie warunki
Głównym celem było sprawdzenie działania i eksploatacji elektrycznego autobusu w trudnych warunkach. Testy dowiodły że e-bus BYD nadaje się także do Zintegrowanego Transportu Miejskiego miasta Bogoty. Elektryczny autobus BYD Andino-12 był w stanie przewozić 80 pasażerów na dystansie ponad 250 km.

Test był przeprowadzony na trasie, którą wyznaczyło przedsiębiorstwo Transmilenio S.A. Długość szlaku wyniosła ponad 700 km, a całkowity czas testu równy był 40 godzinom przy różnych warunkach drogowych, nawierzchniach i stopniach jej nachylenia. Test przeprowadzono pod dwoma różnymi obciążeniami (całkowite i 70%) zgodnie z różnymi protokołami i instrukcjami.

Co ciekawe, zużycie energii okazało się niższe od podawanego przez producenta. Średnio BYD Andino 12 "spalał" 1,13 kW/km. W odniesieniu do poziomu głośności wewnątrz pojazdu średnie wartości kształtowały się poniżej standardów kolumbijskich wynoszących 61,44 dB i 66,87 dB przy zamkniętych i otwartych oknach. Graniczną wartością w Kolumbii jest próg 80 dBA.

Wyniki dotyczące poziomu stężenia substancji są również bardzo dobre, ponieważ spełnia on normy kolumbijskie, (dzienny limit wynosi 50 µg/m3), bez względu na to, czy okna są zamknięty, czy otwarte (odpowiednio 20,2 i 31.8 µg/m3). Ponadto bardzo dobrze sprawdził się system rekuperacji tego niezawodnego autobusu na wyznaczonej trasie. Na jednym ładowaniu Andino 12 był w stanie przejechać od 270 do 280 km, co jest wynikiem, który pozwala mu sprostać wymaganiom stawianym przez władzę miasta Bogoty.
 
W październiku 2012 roku elektryczny autobus BYD uczestniczył w testach C40 - Hybrydowych i Elektrycznych Autobusów w Kolumbii. Wydarzenie to było wspierane przez Clinton Climate Initiative  i InterAmerican Development Bank.
Zobacz koniecznie: Wszystko o BYD
Tematy w artykule: elektryczny BYD autobusy

Podobne wiadomości:

Autobusy szkolne są w tragicznym stanie

Autobusy szkolne są w tragicznym stanie

Aktualności 2016-11-25

Toyota pracuje nad autami elektrycznymi

Toyota pracuje nad autami elektrycznymi

Technika 2016-11-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Podobno dobrego gustu nie można kupić nawet za największe pieniądze. Jednak całkiem spora suma pieniędzy pozwoli nam kupić coś totalnie bezgustownego. Oto najnowszy samochód od Dartz, który jest potwierdzeniem.