mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Elektryczne autobusy z Chin gotowe na ciężkie warunki
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Elektryczne autobusy z Chin gotowe na ciężkie warunki

Wraz z końcem wrzenia zakończyły się niezależne, dwutygodniowe testy elektrycznego autobusu BYD Andino-12 (ponad 12-metrowy elektryczny autobus) na kolumbijskich drogach.

Elektryczne autobusy z Chin gotowe na ciężkie warunki
Głównym celem było sprawdzenie działania i eksploatacji elektrycznego autobusu w trudnych warunkach. Testy dowiodły że e-bus BYD nadaje się także do Zintegrowanego Transportu Miejskiego miasta Bogoty. Elektryczny autobus BYD Andino-12 był w stanie przewozić 80 pasażerów na dystansie ponad 250 km.

Test był przeprowadzony na trasie, którą wyznaczyło przedsiębiorstwo Transmilenio S.A. Długość szlaku wyniosła ponad 700 km, a całkowity czas testu równy był 40 godzinom przy różnych warunkach drogowych, nawierzchniach i stopniach jej nachylenia. Test przeprowadzono pod dwoma różnymi obciążeniami (całkowite i 70%) zgodnie z różnymi protokołami i instrukcjami.

Co ciekawe, zużycie energii okazało się niższe od podawanego przez producenta. Średnio BYD Andino 12 "spalał" 1,13 kW/km. W odniesieniu do poziomu głośności wewnątrz pojazdu średnie wartości kształtowały się poniżej standardów kolumbijskich wynoszących 61,44 dB i 66,87 dB przy zamkniętych i otwartych oknach. Graniczną wartością w Kolumbii jest próg 80 dBA.

Wyniki dotyczące poziomu stężenia substancji są również bardzo dobre, ponieważ spełnia on normy kolumbijskie, (dzienny limit wynosi 50 µg/m3), bez względu na to, czy okna są zamknięty, czy otwarte (odpowiednio 20,2 i 31.8 µg/m3). Ponadto bardzo dobrze sprawdził się system rekuperacji tego niezawodnego autobusu na wyznaczonej trasie. Na jednym ładowaniu Andino 12 był w stanie przejechać od 270 do 280 km, co jest wynikiem, który pozwala mu sprostać wymaganiom stawianym przez władzę miasta Bogoty.
 
W październiku 2012 roku elektryczny autobus BYD uczestniczył w testach C40 - Hybrydowych i Elektrycznych Autobusów w Kolumbii. Wydarzenie to było wspierane przez Clinton Climate Initiative  i InterAmerican Development Bank.
Zobacz koniecznie: Wszystko o BYD
Tematy w artykule: elektryczny BYD autobusy

Podobne wiadomości:

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

Aktualności 2016-10-11

Toyota pracuje nad autami elektrycznymi

Toyota pracuje nad autami elektrycznymi

Technika 2016-11-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.