mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Finaliści polskiej edycji Young European Truck Driver 2014
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Finaliści polskiej edycji Young European Truck Driver 2014

Zakończony został pierwszy etap rywalizacji o nagrodę główną w konkursie Young European Truck Driver 2014. Do walki o najnowszą Scania Streamline o wartości 100 000 euro zgłosiło się blisko 2.400 kierowców. Podczas eliminacji regionalnych wyłonionych zostało dziesięciu najlepszych, którzy spotkają się w finale krajowym.

Finaliści polskiej edycji Young European Truck Driver 2014
Kandydaci do tytułu musieli zmierzyć się z różnymi i bardzo wymagającymi konkurencjami. Sprawdzana była ich wiedza teoretyczna, ale najwięcej emocji wzbudzały testy praktyczne, podczas których trzeba było się wykazać umiejętnością jazdy ekonomicznej, defensywnej oraz manewrami sprawnościowymi. Zestawy konkursowe składały się z ciągników Scania Streamline Euro 6 o mocy 410 i 450 KM oraz naczepy firmy Schwarzmüller.

- Z roku na rok obserwujemy coraz wyższy poziom reprezentowany przez kierowców którzy przystępują do konkursu. Uczestników wyróżnia wysoka świadomość, profesjonalizm i wiedza. Przyznają, że poświęcają sporo czasu i uwagi na przygotowania – opanowanie zarówno wiedzy teoretycznej jak i umiejętności praktycznych - mówi Stefan Przeniosło, Młodszy Kierownik ds. Projektów Marketingowych w Scania Polska.

Finaliści rozpoczęli już przygotowania do finału krajowego konkursu, który zostanie rozegrany 29-30 sierpnia 2014 w Gdańsku na dorocznej imprezie Pomorska Miss Scania.

W finale krajowym zmierzą się: Konrad Sadecki (z miejscowości Łajski, 42 zdobyte punkty), Rafał Maciejewski (Pasłęk, 46), Sebastian Kobus (Siemiatycze, 44), Karol Stępień (Chełmno, 43), Grzegorz Jurek (Dębno, 39), Marcin Rudzki (Melechów, 45), Bartosz Zapart (Świętochłowice, 44), Piotr Olszewski (Sulechów, 48), Amadeusz Skolik (Daniec, 47), Marek Wieczorek (Kalisko, 45).
Tematy w artykule: Scania Young European Truck Driver

Podobne wiadomości:

Luksusowa Scania prosto z Polski

Luksusowa Scania prosto z Polski

Ciężarówki i Autobusy 2017-06-29

Scania prezentuje nową serię R

Scania prezentuje nową serię R

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan 370Z przechodzi lifting
Nissan 370Z przechodzi lifting
Oto jeden z najstarszych modeli w gamie japońskiego producenta. Nissan 370Z przeszedł face-lifting, choć zmiany na pierwszy rzut oka są mało zauważalne.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic