mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Hanower stawia na elektryczne autobusy Solarisa
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Hanower stawia na elektryczne autobusy Solarisa

Solaris Bus & Coach podpisał z hanowerskim przedsiębiorstwem komunikacji publicznej üstra Hannoversche Verkehrsbetriebe kontrakt na dostawę trzech autobusów Solaris Urbino 12 electric. Będą to pierwsze autobusy elektryczne Solarisa nowej generacji.

Hanower stawia na elektryczne autobusy Solarisa
Dostawa tych nowoczesnych i ekologicznych pojazdów do stolicy Dolnej Saksonii będzie mieć miejsce pod koniec 2015 roku. W 12-metrowych Urbino electric zostanie zamontowana nowatorska oś elektryczna ZF AVE 130, w której konstrukcję wbudowane będą dwa niezależne silniki elektryczne. Rozwiązanie to pozwoli na lepsze wykorzystanie przestrzeni pasażerskiej, a także obniży masę pojazdu. Niska waga autobusów wynika dodatkowo z faktu, że konstrukcja nowego Solarisa jest o kilkaset kilogramów lżejsza od swojego poprzednika. W elektrobusach zostaną zastosowane litowo-tytanowe baterie o pojemności 120 kWh.

Elektryczne autobusy dla Hanoweru będą posiadać innowacyjny system ładowania dachowego, który pozwoli im kursować na linii przez cały dzień, bez konieczności powrotu do zajezdni. Będzie to możliwe dzięki wykorzystaniu zewnętrznej ładowarki o mocy aż 450 kW, znajdującej się na trasie przejazdu. Pojazdy będą pobierały energię elektryczną za pośrednictwem pantografu firmy Schunk. Proces ładowania będzie trwał jedynie od 4 do 6 minut i umożliwi całodzienne odbywanie kursów. Nocą w zajezdni baterie będą ładowane do pełna tradycyjną metodą plug-in, przy użyciu ładowarek o mocy 32 kW. Dla nowych Solarisów przewidziano kursy na reprezentatywnych liniach 100 oraz 200, które łączą ze sobą najważniejsze zabytki miasta.

Hanowerski przewoźnik już od wielu lat inwestuje w nowatorskie rozwiązania, w tym w elektromobilność, stawiając sobie za cel promowanie niskoemisyjnego transportu publicznego. Solaris jako dostawca niezawodnych i ekologicznych pojazdów odgrywa w realizacji tej strategii ważną rolę. Obecnie üstra dysponuje w swojej flocie już 29 hybrydowymi autobusami spod znaku zielonego jamnika i posiada opcję na zakup kolejnych 24 jednostek. Dodatkowo w Hanowerze jeżdżą 52 autobusy Urbino 12 z napędem spalinowym.

Elektryczne autobusy marki Solaris są obecne na niemieckim rynku od marca bieżącego roku. Te bezemisyjne pojazdy zostały zakupione już przez Brunszwik, Drezno, Düsseldorf, Hamburg oraz Oberhausen.

Podobne wiadomości:

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ciężarówki i Autobusy 2017-10-26

Autobusy szkolne są w tragicznym stanie

Autobusy szkolne są w tragicznym stanie

Aktualności 2016-11-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.