mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Hybrydowe autobusy Volvo pojadą do Inowrocławia
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Hybrydowe autobusy Volvo pojadą do Inowrocławia

Dziesięć autobusów hybrydowych Volvo 7900 Hybrid już od lata będzie służyć mieszkańcom Inowrocławia jako środek transportu publicznego.

Hybrydowe autobusy Volvo pojadą do Inowrocławia
Wczoraj odbyło się uroczyste podpisanie umowy pomiędzy przedstawicielami Volvo Bus Corporation i miasta Inowrocław na wyprodukowanie i dostarczenie 10 fabrycznie nowych niskopodłogowych autobusów z napędem hybrydowym Volvo 7900 Hybrid. Pojazdy zostaną wyprodukowane we wrocławskiej fabryce Volvo, a ich przekazanie do Inowrocławia planowane jest na sierpień 2015.  

Umowa obejmuje również wsparcie po sprzedaży. W ramach umowy, w okresie 60 miesięcy od dnia przekazania autobusów do Inowrocławia, firma Volvo będzie wykonywała na swój koszt wszelkie przewidywane, planowane do wykonania przeglądy, konserwacje i wymiany, oraz wszelkie niezbędne naprawy, za wyjątkiem napraw i wymiany opon oraz napraw powypadkowych.

To już kolejne autobusy hybrydowe Volvo, które wyjadą na ulice polskich miast. Od stycznia 2014 roku autobus hybrydowy Volvo jeździ na regularnej linii komunikacji miejskiej obsługiwanej przez MPK Wrocław, a od lipca 2014 cztery autobusy hybrydowe Volvo zasiliły flotę PKM Świerklaniec i jeżdżą na liniach miejskich w Tarnowskich Górach.

Seryjna produkcja autobusu hybrydowego Volvo rozpoczęła się we wrocławskiej fabryce w 2010 roku. Volvo 7900 Hybrid zużywa do 39% mniej paliwa i w odpowiednio mniejszym stopniu oddziałuje na klimat niż analogiczne autobusy w wersji diesel. Do tej pory firma sprzedała już prawie 2000 hybryd operatorom transportu publicznego w ponad dwudziestu krajach.

Autobusy Volvo 7900 Hybrid wyposażone są w silnik elektryczny, akumulatory i mały silnik wysokoprężny, który spełnia najnowsze normy emisji spalin (Euro 6). System napędowy to hybryda równoległa, co oznacza, że silnik wysokoprężny i silnik elektryczny mogą pracować niezależnie od siebie. Silnik elektryczny jest wykorzystywany przede wszystkim od startu do przyspieszania do prędkości 15-20 km/h. Akumulatory są z kolei ładowane energią generowaną podczas hamowania pojazdu.
 
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo hybryda autobusy volvo buses autobusy hybrydowe

Podobne wiadomości:

Volvo zastrzega nazwę S50

Volvo zastrzega nazwę S50

Aktualności 2017-07-31

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Aktualności 2017-06-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.