mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Iveco Daily z 8-biegową automatyczną przekładnią Hi-Matic
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Iveco Daily z 8-biegową automatyczną przekładnią Hi-Matic

Na wystawie samochodowej w Brukseli Iveco zaprezentowało w nowym Daily 8-biegową przekładnię automatyczną Hi-Matic, która ma zwiększyć komfort oraz ekonomikę jazdy.

Iveco Daily z 8-biegową automatyczną przekładnią Hi-Matic
Nowa generacja skrzyń biegów z ergonomiczną i wielofunkcyjną dźwignią ma pozwolić kierowcy skupić się bardziej na obserwowaniu drogi. Dzięki możliwości wyboru trybu jazdy Eco lub Power kierowca może wpłynąć na obniżenie zużycia spalania. W trybie Eco biegi są zmieniane bardziej płynnie i przy niższych prędkościach obrotowych silnika, aby podnieść komfort jazdy i ograniczyć zużycie paliwa, natomiast w trybie Power, w którym liczą się przede wszystkim osiągi i precyzja zmiany przełożeń, biegi są załączane przy wyższych prędkościach.

Dobrze sprawdzający się w codziennej eksploatacji mechanizm automatycznej adaptacji strategii zmiany przełożeń zapewnia łagodniejsze i bardziej precyzyjne przełączanie biegów w czasie poniżej 200 milisekund. Dzięki szerszemu zakresowi przełożeń silnik zawsze pracuje z optymalną prędkością obrotową. W porównaniu ze skrzynią manualną koszty serwisowania i napraw obniżono o 10%.Nowy Daily w wersji z przekładnią Hi-Matic pozwala również maksymalnie wykorzystać możliwości holowania przyczepy o masie do 3500 kg. Dzięki współpracy ze standardowym w Iveco Daily systemem Hill Holder (zapobiegającym stoczeniu się pojazdu w czasie ruszania na wzniesieniu) mechanizm przekładni reaguje optymalnie w takiej sytuacji.

Szeroka oferta jednostek napędowych w nowym Iveco Daily obejmuje silniki o pojemności 2,3 oraz 3 litrów rozwijające od 106 do 205 KM mocy i od 270 do 470 Nm momentu obrotowego. Rekordowa jest także dopuszczalna masa całkowita najciężej wersji wynosząca 7,2 tony.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Iveco Daily
Iveco Daily
Cena podstawowa już od: 112 889 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. rama-2dr.

Podobne wiadomości:

Nie będzie nowej skrzyni biegów od Mercedesa?

Nie będzie nowej skrzyni biegów od Mercedesa?

Technika 2015-12-09

BMW pracuje nad nową skrzynią

BMW pracuje nad nową skrzynią

Technika 2015-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ruch wahadłowy na Zakopiance
Ruch wahadłowy na Zakopiance
Od poniedziałku aż do końca sierpnia na drodze krajowej nr 47, popularnej Zakopiance, obowiązuje ruch wahadłowy. Utrudnienia pojawią się w miejscu budowy węzła drogowego w Poroninie.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic