mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Iveco Daily z najwyższą wartością rezydualną
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Iveco Daily z najwyższą wartością rezydualną

Wśród ciężkich samochodów dostawczych, a więc pojazdów o wybitnie użytkowym charakterze, duże znaczenie ma wartość rezydualna. W rankingu firmy Eurotax za ubiegły rok w tej grupie aut najwyższą wartość tego wskaźnika ma Iveco Daily.

Iveco Daily z najwyższą wartością rezydualną
Według najnowszego rankingu firmy Eurotax Iveco Daily okazał się modelem o najwyższej wartości rezydualnej (RV) po 36 miesiącach wśród ciężkich samochodów dostawczych (DMC od 3t do 3,5t). Zwycięskie Daily osiąga poziom RV na poziomie 50,86%. Oznacza to, że w tym okresie nie traci nawet połowy wartości liczonej od ceny nowego samochodu. Ponad 50-procentową wartość wskaźnika mają jeszcze tylko dwa modele - Mercedes Sprinter (50,62%) i Volkswagen Crafter (50,17%).

Według ekspertów z firmy Eurotax "podejmując decyzję o zakupie nowego pojazdu, zwłaszcza użytkowego, warto więc przyjrzeć się jego postrzeganiu na rynku, ponieważ pozwoli to zaoszczędzić czas i koszty przy późniejszej odsprzedaży". Wartość RV to podstawowy wskaźnik wykorzystywany przez firmy leasingowe i zarządzające flotami, określający opłacalność korzystania z samochodu. Stanowi największy, około 50-procentowy składnik TCO, czyli całkowitych kosztów użytkowania samochodu, pilnie śledzonych przez branżę wynajmu i finansowania zakupu pojazdów.

Użytkownicy prywatni znacznie rzadziej wykorzystują tego typu informacje. Częściej o zakupie decyduje cena nowego pojazdu, obiegowa opinia, czy przywiązanie do marki, a więc czynniki typowo emocjonalne. Często jednak okazuje się, że chłodna analiza wartości RV może przynieść znacznie więcej korzyści. Krótko mówiąc, wysoka cena zakupu nowego samochodu wcale nie musi oznaczać wyższego spadku wartości rynkowej i większych kosztów. Stąd tak duże znaczenie wartości rezydualnej, która powinna być podstawową informacją braną pod uwagę podczas zakupu pojazdu, pozwalającego dokonać przemyślanego i świadomego wyboru. Wysoka wartość rezydualna świadczy o renomie marki, niezawodności modelu i jego walorach użytkowych, a więc zaufaniu do marki lub modelu na rynku wtórnym. Można więc uznać wartość RV za obiektywny wskaźnik jakości do ceny.

miejsce
model
liczba wersjiśrednia wartość RV
1.
Iveco Daily
106
50,86%
2.
Mercedes Sprinter
10550,62%
3.
Volkswagen Crafter
52
50,17%
4.
Fiat Ducato
88
45,20%
5.
Peugeot Boxer
31
44,13%

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Iveco Daily
Iveco Daily
Cena podstawowa już od: 114 918 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. rama-2dr.

Podobne wiadomości:

Nowa Skoda Superb straci wartość najwolniej

Nowa Skoda Superb straci wartość najwolniej

Aktualności 2015-06-11

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross