mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Iveco Stralis LNG nagrodzone
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Iveco Stralis LNG nagrodzone

Dzięki modelowi Stralis LNG (wersja na skroplony gaz ziemny) firma Iveco otrzymała "Europäischen Transportpreis für Nachhaltigkeit", czyli Europejską Nagrodę za Zrównoważony Rozwój w Transporcie.

Iveco Stralis LNG nagrodzone
Decyzję o przyznaniu nagrody podjęło profesjonalne jury, złożone z przedstawicieli branży transportowej, Niemieckiego Stowarzyszenia Branży Motoryzacyjnej (VDA), mediów oraz instytucji naukowych i niemieckich instytucji państwowych.

Celem nagrody jest zachęcanie firm z branży transportowej oraz producentów pojazdów użytkowych do postępowania zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz dalsze utrwalanie tych zasad. Nagroda jest wyrazem uznania dla odpowiedzialnych i zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju działań, których przestrzeganie ma fundamentalne znaczenie dla rozwiązywania problemów związanych z ochroną środowiska w skali globalnej, ale także dla zwiększania rentowności i konkurencyjności firm.

Iveco Stralis z silnikiem o mocy 330 KM przystosowanym do zasilania skroplonym gazem ziemnym jest nie tylko wyjątkowo ekologiczny (emisja zanieczyszczeń poniżej poziomów określonych w normie Euro VI), ale także znacznie cichszy. Ten aspekt ma szczególne znaczenie w przypadku eksploatacji pojazdu w mieście, na przykład przy dostawach zaopatrzenia do supermarketów we wczesnych godzinach rannych. Zasięg 750 km sprawia, że pojazd równie dobrze sprawdza się także w dalekich trasach. Na korzyść modelu przemawia niezmiennie wysoka jakość wykorzystywanego paliwa, jak również jego niewielkie zużycie i sama cena skroplonego gazu ziemnego, która jest bardzo mocnym argumentem ekonomicznym.

Zalety Stralisa LNG mają też wymiar makroekonomiczny. Gaz ziemny jako paliwo jest nie tylko bardziej przyjazny dla środowiska niż olej napędowy, ale także zastępując go zmniejsza globalne zużycie tradycyjnego paliwa, co przekłada się na osłabienie presji cenowej.

W zrównoważonym rozwoju liczy się nie tylko produkt finalny. W swojej ocenie jury kierowało się także takimi kryteriami, jak wymóg stosowania technologii produkcji zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz ochrona zasobów naturalnych i środowiska.

Podobne wiadomości:

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

Elektryczne auta także mogą szkodzić środowisku

Elektryczne auta także mogą szkodzić...

Aktualności 2015-07-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross