ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Iveco bez MAUT

Aby obniżyć koszty właściciele firm przewozowych poszukają różnych rozwiązań. Iveco Poland przedstawia nową ofertę, która pozwala na przewożenie lżejszych i jednocześnie dużych objętościowo towarów u naszych zachodnich sąsiadów bez dodatkowej opłaty(MAUT).

Iveco bez MAUT
Dzięki współpracy z dwoma polskim firmami zajmującymi się zabudowami aut Iveco Poland na rynek wypuściło dwa demonstracyjne auta, które mogą poruszać się na terenie Niemiec bez żadnych opłat. Na podwoziu Iveco EuroCargo stworzono lekki zestaw o kubaturze przestrzennej do 120 m3. Pod maską pracuje sześciocylindrowy silnik o mocy 220 KM spełniający normę Euro 5. Jednostka współpracuje z 9-stopniową przekładnią ZF.

Dla Iveco Poland zestawy typu Mautkiler zabudowują firmy Gniotpol oraz KONAR. Pełna oferta dotyczy podwozia EuroCargo wraz z zabudową plandekową z kubaturą do ok. 60 mk3 i przyczepy jednoosiowej, plandekowej. Niska masa zestawu została osiągnięta dzięki zawieszeniu pneumatycznemu. Dużym atutem oferty jest szerokość wewnętrzna zabudowy (rozwiązanie zastrzeżone przez Gniotpol). Szerokość ta wynosi 2504 mm i jest największa dostępna obecnie rynku. "System 2504" pozwala na przewożenie dużej ilości towaru takiego jak styropian, puszki, czy opakowania, których całkowity wymiar wynosi 2500 mm szerokości. Mautkiler posiada wszystkie wymagania homologacyjne by móc poruszać się po europejskich drogach.

Zestawy Maut są już dostępne do testowania przez klientów.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Iveco
Tematy w artykule: Iveco Iveco Eurocargo Iveco Poland

Podobne wiadomości:

Iveco Daily z 8-biegową automatyczną przekładnią Hi-Matic

Iveco Daily z 8-biegową automatyczną...

Ciężarówki i Autobusy 2015-01-21

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.