mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Iveco stawia na gaz ziemny
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Iveco stawia na gaz ziemny

Podczas dorocznego wydarzenia poświęconego promocji gazu ziemnego Iveco zaprezentowało dwa swoje modele napędzane tym alternatywnym paliwem - nowe Daily CNG oraz Stralis Natural Power Euro VI.

Iveco stawia na gaz ziemny
Podczas lipcowej, piątej już edycji "Międzynarodowej wystawy i warsztatów NGV Europe" Iveco na swoim stoisku potwierdziło zaangażowanie na rzecz mobilności zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju, zarówno poprzez wsparcie promocji korzystania z paliwa metanowego, jak i zaprezentowanie gościom wystawy rozwiązań przyjaznych dla środowiska.

Udział marki Iveco w tym wydarzeniu nie jest przypadkowy. Marka ta jest liderem segmentu pojazdów napędzanych gazem ziemnym, oferując pełną gamę lekkich, średnich i ciężkich pojazdów użytkowych i autobusów. Dotychczas Iveco dostarczyło już ponad 12.000 takich pojazdów, w tym 2000 w ubiegłym roku.

Na stoisku Iveco pokazało nową generacją modelu Daily z nową, całkowicie zmienioną stylistyką w wersji CNG, czyli przystosowanej do zasilania sprężonym gazem ziemnym. Nowy Daily CNG pod względem niezawodności, komfortu i ładowności jest taki sam, jak w przypadku wersji z silnikiem wysokoprężnym. Podwozie z prostokątną ramą sprawia, że Daily jest często wykorzystywany przez firmy montujące zabudowy pojazdów. Umiejscowienie zbiorników z gazem w wersji Natural Power nie ogranicza ani przestrzeni ładunkowej, ani możliwości w zakresie montażu zabudowy.Iveco na wystawie wystawiło również swojego przedstawiciela wagi ciężkiej - model Stralis Natural Power Euro VI z silnikiem przystosowanym do zasilania skroplonym gazem ziemnym (LNG). Była to pierwsza publiczna prezentacja pojazdu z nowym zbiornikiem spełniającym wymogi regulaminu nr 110 EKG ONZ, obowiązującego od 10 czerwca br. i po raz pierwszy dopuszczającego homologację pojazdów zasilanych LNG.

Zasięg tej wersji Stralisa przekracza 750 kilometrów. Ciągnik w konfiguracji standardowej jest wyposażony w cztery 70-litrowe zbiorniki CNG oraz 510-litrowy kriogeniczny zbiornik LNG. Gaz ziemny jest zmagazynowany w stanie ciekłym w temperaturze -130 st.C. pod ciśnieniem 10 barów, a przed wtryskiem do silnika następuje przywrócenie lotnej postaci paliwa.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Iveco Daily
Iveco Daily
Cena podstawowa już od: 114 918 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. rama-2dr.

Podobne wiadomości:

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-14

Najlepsze modele do gazu LPG

auto motor i sport 0000-00-00

Nawet w drogim aucie koszt instalacji gazowej zwróci się po niespełna roku. Ale nie każdy silnik dobrze znosi ten rodzaj paliwa. Przedstawiamy 16 modeli stworzonych do gazowych przeróbek, dzięki którym Twoje wydatki na paliwo mogą spaść nawet o połowę.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.