mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Kolejny sukces Solarisa!
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Kolejny sukces Solarisa!

57 autobusów dostarczy firma Solaris Bus & Coach S.A. do okręgu Vestfold i Oslo w Norwegi. Tym samym polska firma umacnia swoją pozycję na rynku norweskim.

Kolejny sukces Solarisa!
W ostatnich dniach Solaris podpisał dwa kontrakty na dostawę autobusów. Pierwszy został zawarty z miejskim przewoźnikiem Tide ASA i zakłada dostarczenie 11 hybrydowych autobusów do Vestfold. Drugi podpisano z Norgesbuss AS i dotyczy 46 niskopodłogowych autobusów Urbino. Wszystkie autobusy zostaną dostarczone w drugiej połowie 2014 roku.

Kontrakt z Norgesbuss AS opiewa na 75 mln koron norweskich (ok. 9 mln euro). 46 niskopodłogowych autobusów Urbino 12 będą wyposażone w silniki spełniające normę Euro 6. W ramach tej umowy Solaris w północnej części Oslo utworzy również punkt serwisowy. Niskopodłogowe  autobusy jeżdżą już od 2006 roku po drogach Norwegii.

Dostarczenie 11 autobusów Solaris Urbino 12.9 Hybrid to jeszcze większy sukces, gdyż wiąże się z nowym klientem, firmą Tide ASA. Ekologiczne autobusy pojawią się w Vestfold już na początku lipca tego roku.

"Zdobyte ostatnio zamówienia na dostawę 57 autobusów do Norwegii pozwolą naszej firmie wzmocnić pozycję na tamtejszym rynku. Dzięki nowym kontraktom nie tylko zdobyliśmy następnego, cennego klienta Tide ASA, ale również rozwinęliśmy współpracę z naszym dotychczasowym wieloletnim partnerem Norgesbuss AS"
- powiedział Martin Gruber, Członek Zarządu firmy Solaris, odpowiedzialny za Sprzedaż, After Sales, Marketing oraz Zapewnienie Jakości.
Tematy w artykule: Solaris Solaris Urbino

Podobne wiadomości:

Bolesławiec kupi niskoemisyjne autobusy

Bolesławiec kupi niskoemisyjne autobusy

Aktualności 2017-05-09

Kolejne polskie miasto zainwestuje w ekologiczne autobusy. Samorząd Bolesławca wyda 12 mln zł na zakup kilkunastu egzemplarzy autobusów dla Miejskiego Zakładu Komunikacji. Część pieniędzy pochodzi z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020.

Solaris znów wśród najlepszych

Solaris znów wśród najlepszych

Ciężarówki i Autobusy 2017-07-18

Komentuj:

~JACEK 2014-03-08

BO W NORWESKIEJ MENTALNOŚCI ISTNIEJE EUROPA WSCHODNIA, DAWNA ROSJA I ZACHODNIA DO NIEMIEC. CZEGOŚ TAKIEGO JAK POLSKA NIE MA I NIE BĘDZIE. CHOĆ MIESZKA NAS JUŻ 85000 POLAKÓW W NORWEGII. JAK POKAZUJESZ PASZPORT EUROPEJSKI, TO OTWIERAJĄ MAPĘ I SPRAWDZAJĄ GDZIE TO JEST? SAK WIEC MOŻE COKOLWIEK BYĆ Z EUROPY POLSKIEGO?

~klllll 2014-02-28

Wszystko super tylko dlaczego norweskie media podają, że solaris to niemiecka firma?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.