mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Limitowana Scania Blue Stream
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Limitowana Scania Blue Stream

Scania wprowadza do swojej oferty limitowaną serię 200 ciężarówek Blue Stream, bazujących na kabinie serii R, które mają stanowić hołd dla modelu Streamline z 1991 r., który stanowił przełom w projektowaniu aerodynamicznych kabin.

Limitowana Scania Blue Stream
- Gdy w ubiegłym roku ponownie wprowadziliśmy na rynek model Streamline, spotkaliśmy się z bardzo pozytywnym odzewem klientów, którzy dawno temu jeździli pierwszą generacją tej ciężarówki, bazującą na serii 3 - mówi Kristoffer Nyberg, menedżer produktu w dziale pojazdów długodystansowych w Scania Trucks. - Wielu zapamiętało przykuwający spojrzenie wygląd błękitnej kabiny z purpurowymi i różowymi paskami. Postanowiliśmy uczcić tę ikonę stylu limitowaną serią opartą na najnowszym modelu Streamline.

Scania z limitowanej serii Blue Stream powstała przy współudziale Svempy Bergendahlema, znanego szwedzkiego twórcy tuningowanych ciężarówek. Wyróżnia się m.in. jedynym w swoim rodzaju metalicznym lakierem, ozdobnymi paskami oraz unikalnymi detalami wnętrza. Powstaje w ramach Systemu Produkcyjnego Scania, zatem jej wyposażenie może być kompletowane bardzo elastycznie.

W fabryce w Södertälje powstanie tylko 200, ponumerowanych egzemplarzy. Będą hołdem dla pierwszej ciężarówki Streamline, przedstawionej w 1991 r., która stanowiła przełom w stosowaniu aerodynamicznych kabin.
 
- Byliśmy podekscytowani tym zleceniem - mówi Jan Richter, główny projektant firmy Svempas. - Kusiło nas oczywiście, aby użyć oryginalnego, jasnoniebieskiego lakieru, ale pomimo jego symbolicznej wymowy chcieliśmy jednak czegoś, co odzwierciedli dzień dzisiejszy. Wybraliśmy błękitny metalik, który zmienia odcień w zależności od oświetlenia i kąta patrzenia.

Nawiązania do dawnego Streamline’a są widoczne w charakterystycznych paskach, które również zostały uwspółcześnione i uwypuklają opływowy kształt kabiny. Jak każda Scania V8, również Blue Stream ma czarny, lśniący wlot powietrza. Bogato wyposażone wnętrze można uzupełnić opcjami. Najbardziej widocznym elementem są wentylowane, skórzane fotele ze szwami w kontrastującym kolorze.

- Blue Stream jest niezwykła, ale jak na swój segment ma przystępną cenę - mówi Nyberg. - Odważna i ekscytująca stylizacja nie powinna nikomu przysłonić faktu, że mówimy o ciężarówce, która jest doskonale dostosowana do najcięższych typów transportu, gdzie wymagana jest wysoka moc silnika Scania V8. W połączeniu z pełnym zestawem deflektorów, dobrze znanymi zaletami skrzyń Scania Opticruise i najlepszym w klasie zużyciem paliwa, Blue Stream jest równie wydajna, jak każda inna Scania.

Blue Stream będzie dostępna na wszystkich rynkach, gdzie obecna jest Scania. Moc silnika V8 wynosi od 500 do 730 KM, niezależnie od normy emisji spalin. Ciężarówka może być zamawiana jako podwozie lub ciągnik z dowolnym wyposażeniem oraz kabinami sypialnymi w wersji Higline lub Topline. Każdy egzemplarz będzie miał na tablicy rozdzielczej emblemat Blue Stream z indywidualnym numerem.

Blue Stream jest ekskluzywną serią, która w standardzie ma pakiety Lightning, Driver, Prestige i Comfort dostępne w innych pojazdach jako opcja. Wśród fabrycznych opcji jest m.in. pomost za kabiną i dodatkowe schowki. Decyzję o ostatecznym doborze wyposażenia każdy klient podejmuje indywidualnie.

Podobne wiadomości:

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Aktualności 2016-02-11

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.