mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Milionowa ciężarówka DAF
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Milionowa ciężarówka DAF

Fabryka DAF w Eindhoven ma duże powody do świętowania. Pod koniec lutego z taśm montażowych zjechała milionowa ciężarówka, która trafiła do węgierskiej firmy transportowej.

Milionowa ciężarówka DAF
Od wczesnych lat trzydziestych ubiegłego stulecia fabryka "an Doorne's AanhangwagenFabriek" specjalizowała się w produkcji naczep, zaś w 1949 r. spółka wprowadziła do produkcji swoje pierwsze podwozie do ciężarówek i dlatego nazwę spółki zmieniono na "van Doorne's Automobile Factory". Do produkcji ciężarówek wybudowano w Eindhoven nową fabrykę. Pierwsza ciężarówka DAF została sprzedana 1 września 1949 r. Tego samego roku fabrykę w Eindhoven opuściło łącznie 150 pojazdów. Rok później było ich ponad tysiąc. W 1955 r. z linii montażowej zjechała dziesięciotysięczna ciężarówka, a w 1964 r. - pięćdziesięciotysięczna. W 1984 r. powstała 250-tysięczna ciężarówka, w 1999 r. – 500-tysięczna, a w 2007 r. – 750-tysięczna ciężarówka marki DAF.

DAF jest jednym z wiodących producentów samochodów ciężarowych w Europie i liderem m.in. na rynku holenderskim, brytyjskim i węgierskim. W fabryce w Eindhoven, gdzie ciężarówki produkuje się na zamówienie i gdzie obecnie z linii montażowej zjeżdżają codziennie 122 ciężkie i średnie pojazdy, wprowadzane są ważne innowacje.

– To dla nas wielki zaszczyt, że premier Holandii Mark Rutte osobiście uświetnił prezentację milionowej ciężarówki DAF wyprodukowanej w Eindhoven – powiedział Harrie Schippers, prezes DAF Trucks N.V. – Jest to również wyraz uznania dla 5 000 pracowników w Eindhoven.

Milionowa ciężarówka DAF z Eindhoven trafiła do Grupy Revesz z Węgier, która dysponuje flotą 480 pojazdów i specjalizuje się w międzynarodowym transporcie masowym oraz w przewozie paliw.

Podobne wiadomości:

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza ecodrivingu

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-15

KE bada niemiecką płacę minimalną dla kierowców

KE bada niemiecką płacę minimalną dla...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Japoński producent przygotowuje się do salonu motoryzacyjnego w Genewie. Na halach wystawowych pojawi się odświeżona Mazda 6. Znamy już listę zmian w tym modelu.