mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Milionowa ciężarówka DAF
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Milionowa ciężarówka DAF

Fabryka DAF w Eindhoven ma duże powody do świętowania. Pod koniec lutego z taśm montażowych zjechała milionowa ciężarówka, która trafiła do węgierskiej firmy transportowej.

Milionowa ciężarówka DAF
Od wczesnych lat trzydziestych ubiegłego stulecia fabryka "an Doorne's AanhangwagenFabriek" specjalizowała się w produkcji naczep, zaś w 1949 r. spółka wprowadziła do produkcji swoje pierwsze podwozie do ciężarówek i dlatego nazwę spółki zmieniono na "van Doorne's Automobile Factory". Do produkcji ciężarówek wybudowano w Eindhoven nową fabrykę. Pierwsza ciężarówka DAF została sprzedana 1 września 1949 r. Tego samego roku fabrykę w Eindhoven opuściło łącznie 150 pojazdów. Rok później było ich ponad tysiąc. W 1955 r. z linii montażowej zjechała dziesięciotysięczna ciężarówka, a w 1964 r. - pięćdziesięciotysięczna. W 1984 r. powstała 250-tysięczna ciężarówka, w 1999 r. – 500-tysięczna, a w 2007 r. – 750-tysięczna ciężarówka marki DAF.

DAF jest jednym z wiodących producentów samochodów ciężarowych w Europie i liderem m.in. na rynku holenderskim, brytyjskim i węgierskim. W fabryce w Eindhoven, gdzie ciężarówki produkuje się na zamówienie i gdzie obecnie z linii montażowej zjeżdżają codziennie 122 ciężkie i średnie pojazdy, wprowadzane są ważne innowacje.

– To dla nas wielki zaszczyt, że premier Holandii Mark Rutte osobiście uświetnił prezentację milionowej ciężarówki DAF wyprodukowanej w Eindhoven – powiedział Harrie Schippers, prezes DAF Trucks N.V. – Jest to również wyraz uznania dla 5 000 pracowników w Eindhoven.

Milionowa ciężarówka DAF z Eindhoven trafiła do Grupy Revesz z Węgier, która dysponuje flotą 480 pojazdów i specjalizuje się w międzynarodowym transporcie masowym oraz w przewozie paliw.

Podobne wiadomości:

DAF CF z trzema osiami

DAF CF z trzema osiami

Ciężarówki i Autobusy 2015-07-16

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ursus zbuduje elektryczny i wodorowy autobus
Ursus zbuduje elektryczny i wodorowy autobus
Firma Ursus Bus zaprezentowała na Międzynarodowych Targach Transportu Publicznego w Nadarzynie swój najnowszy projekt - autobus elektryczny w wersji 10- lub 12-metrowej, mieszczący maksymalnie 72 osoby. W Lublinie zaprezentowano projekt autobusu zasilanego wodorem.