mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Milionowa kabina DAF
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Milionowa kabina DAF

W belgijskiej fabryce DAF Vlaanderen w Oevel z linii produkcyjnej zjechała milionowa kabina DAF. Kabina Space Cab została symbolicznie przekazana spółce Vervoer Van Dievel z belgijskiego miasta Mechelen, która już niedługo otrzyma ciężarówkę wyposażoną w milionową kabinę.

Milionowa kabina DAF
Firma DAF otworzyła zakład produkcyjny w Belgii w 1966 r. Zaczynał on od produkcji kabin, a w 1971 r. zaczął produkować osie. Obecnie linię produkcyjną opuszcza dziennie około 180 kabin, przeznaczonych do popularnych serii DAF CF- i XF do średniego i ciężkiego transportu.

W ubiegłych latach w fabryce kabin przeprowadzono duże inwestycje w związku z wprowadzeniem najnowszej generacji pojazdów DAF Euro 6, których produkcja ruszyła w 2013 r. Znaczna część produkcji jest w pełni zautomatyzowana, a roboty do spawania wykonują większość czynności związanych z procesem wytwarzania kabin. Stworzono zupełnie nowy dział do instalacji dachów kabiny Super Space - najbardziej przestronnej kabiny firmy DAF. Przez ostatnie dziesięć lat firma DAF zainwestowała około pół miliarda euro w fabrykę kabin i osi. Produkcja odbywa się seryjnie, zgodnie z zasadą "dokładnie na czas", co oznacza, że kabiny dostarczane są do zakładu montażowego w Eindhoven i do Leyland Trucks w Wielkiej Brytanii w odpowiedniej kolejności i dokładnie we właściwym momencie.

- Przełomowa liczba, jaką jest wyprodukowanie 1.000.000 kabin, to fantastyczne osiągnięcie pracowników DAF Vlaanderen - powiedział Harrie Schippers, prezes DAF Trucks N.V. - Również dzięki ich wysiłkowi i zaangażowaniu jesteśmy w stanie produkować kabiny na najwyższym poziomie pod względem przestronności wnętrz, wygody oraz jakości wykończenia i wyposażenia. To podstawowe elementy, które przyczyniają się do niezrównanej wygody, z której słyną ciężarówki DAF.

To właśnie dlatego Vervoer Van Dievel z Mechelen wybrał model DAF XF. Firma ta, licząca już 75 lat i dysponująca flotą ponad 100 pojazdów, specjalizuje się w transporcie i logistyce w promieniu 500 km wokół Brukseli.
 
- Oprócz niezawodności i niskich kosztów obsługi, ważnym powodem, by zdecydować się na DAF jest nadzwyczajny komfort kierowcy - powiedział Dyrektor Louis De Wael. - Nasi kierowcy zazwyczaj są w drodze przez dłuższy czas, co stwarza konieczność zapewnienia im idealnych warunków pracy i jednocześnie miejsca do wypoczynku. Kabina XF zapewnia też doskonałą widoczność, co ma duże znaczenie dla bezpieczeństwa. Ponieważ zrównoważony rozwój jest jedną z naszych głównych wartości, to logiczne, że inwestujemy teraz w najnowsze technologie Euro 6, aby zapewnić jak najniższą emisję spalin.

Podobne wiadomości:

DAF CF z trzema osiami

DAF CF z trzema osiami

Ciężarówki i Autobusy 2015-07-16

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza ecodrivingu

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.