mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Oferta ekologicznych jednostek Volvo Trucks
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Oferta ekologicznych jednostek Volvo Trucks

Szwedzki producent ciężarówek na rynek wprowadził nowe modele swoich pojazdów. Samochody są dostępne z ekologicznymi silnikami, które spełniają nowe, jeszcze bardziej wyśrubowane normy spalin Euro 6.

Oferta ekologicznych jednostek Volvo Trucks
Najmniejszy motor charakteryzuje się pojemnością 5-litrów, największy zaś to jednostka 13-litrowa. W przyszłym roku, wiosną na rynek trafi największy motor o pojemności 16-litrów. W silnikach D11, D13 oraz nadchodzącym D16 znajdziemy technologię selektywnej redukcji katalitycznej - SCR (Selective Catalytic Reduction). Inżynierowie Volvo poprawili również warstwę katalityczną w katalizatorze oraz układ dozowania AdBlue.

Aby spełnić normę Euro 6 temperatura spalin musi być praktycznie na stałym poziome. To sprawia, że motory D11 i D13 mają połączony układ SCR z niechłodzonym układem recyrkulacji spalin EGR oraz filtrem cząstek stałych. W silnikach D5 oraz D8 połączono układ EGR, filtr DPF oraz układ SCR.

"Bazując na własnych doświadczeniach w odniesieniu do norm emisji spalin w różnych częściach świata, wybraliśmy technologię silnikową, która jest opłacalna, mniej skomplikowana i sprzyja oszczędzaniu paliwa. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej oferty Euro 6, tym bardziej, że troska o środowisko naturalne jest jedną z naszych kluczowych wartości" podkreślił Astrid Drewsen, menedżer produktu ds. układów napędowych w Volvo Trucks.
Tematy w artykule: Volvo Trucks silnik Volvo Euro 6

Podobne wiadomości:

Hybrydy zastąpią Diesle?

Hybrydy zastąpią Diesle?

Technika 2016-06-06

Mocny turbodiesel w Volvo S60 i V60

Mocny turbodiesel w Volvo S60 i V60

Technika 2015-04-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.