mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Oferta ekologicznych jednostek Volvo Trucks
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Oferta ekologicznych jednostek Volvo Trucks

Szwedzki producent ciężarówek na rynek wprowadził nowe modele swoich pojazdów. Samochody są dostępne z ekologicznymi silnikami, które spełniają nowe, jeszcze bardziej wyśrubowane normy spalin Euro 6.

Oferta ekologicznych jednostek Volvo Trucks
Najmniejszy motor charakteryzuje się pojemnością 5-litrów, największy zaś to jednostka 13-litrowa. W przyszłym roku, wiosną na rynek trafi największy motor o pojemności 16-litrów. W silnikach D11, D13 oraz nadchodzącym D16 znajdziemy technologię selektywnej redukcji katalitycznej - SCR (Selective Catalytic Reduction). Inżynierowie Volvo poprawili również warstwę katalityczną w katalizatorze oraz układ dozowania AdBlue.

Aby spełnić normę Euro 6 temperatura spalin musi być praktycznie na stałym poziome. To sprawia, że motory D11 i D13 mają połączony układ SCR z niechłodzonym układem recyrkulacji spalin EGR oraz filtrem cząstek stałych. W silnikach D5 oraz D8 połączono układ EGR, filtr DPF oraz układ SCR.

"Bazując na własnych doświadczeniach w odniesieniu do norm emisji spalin w różnych częściach świata, wybraliśmy technologię silnikową, która jest opłacalna, mniej skomplikowana i sprzyja oszczędzaniu paliwa. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej oferty Euro 6, tym bardziej, że troska o środowisko naturalne jest jedną z naszych kluczowych wartości" podkreślił Astrid Drewsen, menedżer produktu ds. układów napędowych w Volvo Trucks.
Tematy w artykule: Volvo Trucks silnik Volvo Euro 6

Podobne wiadomości:

Volvo Iron Knight - najszybsza ciężarówka na świecie

Volvo Iron Knight - najszybsza ciężarówka na...

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-18

Hybrydy zastąpią Diesle?

Hybrydy zastąpią Diesle?

Technika 2016-06-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mocna końcówka roku dla Skody
Mocna końcówka roku dla Skody
Listopad był kolejnym, bardzo dobrym miesiącem dla Skody na polskim rynku. Czeska marka poprawiła  wynik aż o 30,2% od tego w analogicznym okresie w roku poprzednim oraz 15,8% lepszy od wyniku z poprzedzającego października.