mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Oferta ekologicznych jednostek Volvo Trucks
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Oferta ekologicznych jednostek Volvo Trucks

Szwedzki producent ciężarówek na rynek wprowadził nowe modele swoich pojazdów. Samochody są dostępne z ekologicznymi silnikami, które spełniają nowe, jeszcze bardziej wyśrubowane normy spalin Euro 6.

Oferta ekologicznych jednostek Volvo Trucks
Najmniejszy motor charakteryzuje się pojemnością 5-litrów, największy zaś to jednostka 13-litrowa. W przyszłym roku, wiosną na rynek trafi największy motor o pojemności 16-litrów. W silnikach D11, D13 oraz nadchodzącym D16 znajdziemy technologię selektywnej redukcji katalitycznej - SCR (Selective Catalytic Reduction). Inżynierowie Volvo poprawili również warstwę katalityczną w katalizatorze oraz układ dozowania AdBlue.

Aby spełnić normę Euro 6 temperatura spalin musi być praktycznie na stałym poziome. To sprawia, że motory D11 i D13 mają połączony układ SCR z niechłodzonym układem recyrkulacji spalin EGR oraz filtrem cząstek stałych. W silnikach D5 oraz D8 połączono układ EGR, filtr DPF oraz układ SCR.

"Bazując na własnych doświadczeniach w odniesieniu do norm emisji spalin w różnych częściach świata, wybraliśmy technologię silnikową, która jest opłacalna, mniej skomplikowana i sprzyja oszczędzaniu paliwa. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej oferty Euro 6, tym bardziej, że troska o środowisko naturalne jest jedną z naszych kluczowych wartości" podkreślił Astrid Drewsen, menedżer produktu ds. układów napędowych w Volvo Trucks.
Tematy w artykule: Volvo Trucks silnik Volvo Euro 6

Podobne wiadomości:

Wszystkie Skody gotowe na normę emisji spalin Euro 6

Wszystkie Skody gotowe na normę emisji spalin...

Aktualności 2015-06-25

Volvo XC70: Oszczędny i uterenowiony

Volvo XC70: Oszczędny i uterenowiony

Testy samochodów 2015-06-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.