mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Oponiarskie premiery Continentala w Hannoverze
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Oponiarskie premiery Continentala w Hannoverze

Podczas targów IAA w Hanowerze firma Continental zaprezentowała nowe opony dla samochodów ciężarowych. Są to opony trzeciej generacji przeznaczone na oś kierowaną, oś napędową oraz opony naczepowe do transportu towarów.

Oponiarskie premiery Continentala w Hannoverze
Conti Hybrid, Conti EcoPlus, Conti Scandinavia - to trzy nowości prezentowane na targach w Hannoverze. Inżynierowie firmy Continental pracowali nad konstrukcją i mieszanką gumową dla bieżników. Zmienili także konstrukcję opasania, karkasów oraz stopki w wymienionych modelach. W przypadku niektórych pozwoliło to obniżyć opory toczenia poniżej 4 kg na tonę, przesuwając je do klasy efektywności energetycznej A, według unijnej klasyfikacji opon.

Opony Conti Hybrid zostały przeznaczone do użytku zarówno na drogach regionalnych, jak i krajowych. Na targach firma Continental zaprezentowała 22,5-calową uniwersalną oponę zaprojektowaną specjalnie do zastosowania w pojazdach użytkowych. Niedawno na rynek wprowadzono także opony Conti Hybrid HS3 na oś kierowaną. Ponadto, w 2015 r. na rynku pojawią się opony Conti Hybrid HD3 na oś napędzaną oraz Conti Hybrid HT3 do przyczep i naczep.

Nowe, zaawansowane technologicznie opony Conti EcoPlus są przeznaczone do użytku głównie na autostradach i drogach ekspresowych. Charakteryzują się niskimi oporami toczenia. Opon można używać na każdej osi samochodu ciężarowego i przyczepy — HS3 na osi kierowanej, HD3 na osi napędzanej, a HT3 na osiach przyczepy.

Gdy robi się zimno, Continental zaleca stosowanie specjalnych opon zimowych – Conti Scandinavia. Opony te spełniają wymagania dla konkretnych osi, np. optymalnym kierowaniem i prowadzeniem poprzecznym na osi przedniej, najlepszą trakcją i siłą hamowania na osi napędzanej oraz znacznie lepszym przyleganiem do nawierzchni w zakrętach i podczas hamowania przyczepy. Ponadto, seria Conti Scandinavia spełnia również wymogi prawne dla etykiety M+S i symbolu płatka śniegu na tle gór. Nowa gama opon zimowych jest dostępna w najpopularniejszych rozmiarach: 17,5 i 19,5 cala.

Podobne wiadomości:

Innowacyjne sterowanie gestami od Continentala

Innowacyjne sterowanie gestami od...

Technika 2016-05-18

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.