mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Oponiarskie premiery Continentala w Hannoverze
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Oponiarskie premiery Continentala w Hannoverze

Podczas targów IAA w Hanowerze firma Continental zaprezentowała nowe opony dla samochodów ciężarowych. Są to opony trzeciej generacji przeznaczone na oś kierowaną, oś napędową oraz opony naczepowe do transportu towarów.

Oponiarskie premiery Continentala w Hannoverze
Conti Hybrid, Conti EcoPlus, Conti Scandinavia - to trzy nowości prezentowane na targach w Hannoverze. Inżynierowie firmy Continental pracowali nad konstrukcją i mieszanką gumową dla bieżników. Zmienili także konstrukcję opasania, karkasów oraz stopki w wymienionych modelach. W przypadku niektórych pozwoliło to obniżyć opory toczenia poniżej 4 kg na tonę, przesuwając je do klasy efektywności energetycznej A, według unijnej klasyfikacji opon.

Opony Conti Hybrid zostały przeznaczone do użytku zarówno na drogach regionalnych, jak i krajowych. Na targach firma Continental zaprezentowała 22,5-calową uniwersalną oponę zaprojektowaną specjalnie do zastosowania w pojazdach użytkowych. Niedawno na rynek wprowadzono także opony Conti Hybrid HS3 na oś kierowaną. Ponadto, w 2015 r. na rynku pojawią się opony Conti Hybrid HD3 na oś napędzaną oraz Conti Hybrid HT3 do przyczep i naczep.

Nowe, zaawansowane technologicznie opony Conti EcoPlus są przeznaczone do użytku głównie na autostradach i drogach ekspresowych. Charakteryzują się niskimi oporami toczenia. Opon można używać na każdej osi samochodu ciężarowego i przyczepy — HS3 na osi kierowanej, HD3 na osi napędzanej, a HT3 na osiach przyczepy.

Gdy robi się zimno, Continental zaleca stosowanie specjalnych opon zimowych – Conti Scandinavia. Opony te spełniają wymagania dla konkretnych osi, np. optymalnym kierowaniem i prowadzeniem poprzecznym na osi przedniej, najlepszą trakcją i siłą hamowania na osi napędzanej oraz znacznie lepszym przyleganiem do nawierzchni w zakrętach i podczas hamowania przyczepy. Ponadto, seria Conti Scandinavia spełnia również wymogi prawne dla etykiety M+S i symbolu płatka śniegu na tle gór. Nowa gama opon zimowych jest dostępna w najpopularniejszych rozmiarach: 17,5 i 19,5 cala.

Podobne wiadomości:

Innowacyjne sterowanie gestami od Continentala

Innowacyjne sterowanie gestami od...

Technika 2016-05-18

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ruch wahadłowy na Zakopiance
Ruch wahadłowy na Zakopiance
Od poniedziałku aż do końca sierpnia na drodze krajowej nr 47, popularnej Zakopiance, obowiązuje ruch wahadłowy. Utrudnienia pojawią się w miejscu budowy węzła drogowego w Poroninie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech