mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Pierwszy MAN TGX w Polsce
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Pierwszy MAN TGX w Polsce

W poznańskim oddziale firmy MAN – STAR TRUCKS miało miejsce uroczyste przekazanie pierwszego w Polsce pojazdu MAN TGX. Właścicielem jubileuszowe egzemplarza jest firma spedycyjna Ricö.

Pierwszy MAN TGX w Polsce
Współpraca MAN z firmą Ricö rozpoczęła się w 2001 roku, kiedy Ricö kupiła pierwszy ciągnik siodłowy MAN TGA. W ubiegłym roku Ricö odebrał 285 ciągników siodłowych MAN TGA. Był to dla firmy MAN – STAR TRUCKS jeden z największych zrealizowanych kontraktów. Teraz przyszła kolej na wymianę floty ciągników na nowe modele MAN serii TGX. Firma Ricö zamówiła już kolejne 300 takich ciągników siodłowych TGX. Wszystkie będą przeznaczone do transportu dalekobieżnego.

W maju 2008 flota firmy Ricö powiększy się również o ciągnik siodłowy MAN TGX V8, nowy pojazd flagowy drugiej generacji Trucknology. Ten  model  jest wyposażony w nowy ośmiocylindrowy silnik V8 o mocy 680 KM i momencie obrotowym 3000 Nm. To najsilniejsza ciężarówka w Europie. Nowy silnik Common Rail w wersji Euro 5 jest przygotowany do wykorzystania w transporcie dalekobieżnym przy najwyższych masach całkowitych zestawu i w najtrudniejszych warunkach topograficznych, jak również w transporcie ciężkim.

Podobne wiadomości:

Jak narkotyk - Porsche Cayman S

auto motor i sport 0000-00-00

Nigdy nie powiedzą ci wszystkiego. Powiedzą jakie ma zawieszenie, jaki silnik. Opowiedzą jak powstawał. Ujawnią cenę. Porsche nie ostrzega jednak, że jazda Caymanem S uzależnia. Wysoce.

Chiński MINI

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~6680268 2008-04-07

podoba mercdes

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?