mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi

Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.

Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Autobus wyprodukowany przez firmę Solaris jest wyposażony w napęd elektryczny o mocy 160 kW oraz akumulatory o pojemności 160 kWh. To powinno wystarczyć na sześć godzin pracy na postoju z włączonymi odbiornikami medycznymi. Producent zapewnia, że to wystarczy na przejechanie 120 km dziennie.

Nowa technologia znajdzie zastosowanie w autobusach elektrycznych Solaris Alpino 8,9 LE, które trafią do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Ci ciekawe, pierwszy autobus marki Solaris służący do pobierania krwi powstał w 1996 roku.

Fabryka w Bolechowie ma czas do końca 2018 roku na realizację zamówienia. Autobusy będą wyposażone w sprzęt do poboru i przechowywania krwi. Na pokładzie znajdziemy też  specjalne fotele dla pacjentów, gabinet lekarski oraz wyposażenie ambulatoryjne. Zaplanowano również część recepcyjną oraz niewielką gastronomiczną. Na liście wyposażenia znajdziemy klimatyzację i ogrzewanie części pasażerskiej, moduł WiFi oraz gniazda USB zamontowane w fotelach. Wraz z autobusami Solaris dostarczy także urządzenia do ładowania.

Oprócz zamówienia na potrzeby medyczne firma Solaris ma do zrealizowania kontrakt podpisany z Miejskimi Zakładami Autobusowymi w Warszawie. W stolicy pojawi sie 10 elektrycznych Solarisów Urbino 12, które trafią na drogi dopiero w przyszłym kwartale przyszłego roku.

Podobne wiadomości:

Solaris dostarczy wodorowe trolejbusy dla Rygi

Solaris dostarczy wodorowe trolejbusy dla...

Ciężarówki i Autobusy 2016-11-09

Solaris z kontraktem na 99 autobusów

Solaris z kontraktem na 99 autobusów

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa
Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa
Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów Roberta Kubicy. Polski kierowca pojawi się w drugiej połowie października na torze Silverstone w bolidzie Williamsa.