mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Poczta Polska z Iveco
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Poczta Polska z Iveco

Od czerwca br. Fraikin Polska realizuje dostawy pojazdów użytkowych dla Poczty Polskiej SA. Flota największego polskiego operatora usług pocztowych powiększy się o ponad 200 pojazdów marki Iveco.

Poczta Polska z Iveco
Dostawę zapoczątkowało przekazanie 40 ciągników siodłowych Iveco Stralis, do których zakupiono naczepy kontenerowe i burto-firanki marki Wielton. Na początku lipca wydano 14 podwozi Stralis: 12 szt. o dopuszczalnej masie całkowitej 26 ton i 2 szt. Eurocargo o DMC 18t. Pojazdy z zabudową kontenerową zostały wyposażone są w windy Dhollandia.

Ciągniki siodłowe Iveco Stralis dostarczone dla Poczty Polskiej charakteryzuje duża funkcjonalność i niskie koszty eksploatacji. Pojazdy wyposażono w 460-konne jednostki napędowe spełniające normę Euro 5. Wyposażeniem dodatkowym, oprócz klimatyzacji i spryskiwaczy reflektorów, pneumatycznego fotela kierowcy, dźwiękowego sygnału cofania, spoilerów, podgrzewanych lusterek jest Hill Holder – jest system wspomagający ruszanie na wzniesieniach oraz przełącznik ekonomicznej pracy silnika.

Kolejna dostawa 44 pojazdów marki Iveco dla Poczty Polskiej nastąpi jesienią br. Niezależnie od powyższych dostaw Poczta Polska przyjmie do użytkowania partię 158 samochodów Iveco Eurocargo (z silnikiem o mocy 160 i 180 KM) o dopuszczalnej masie całkowitej 8 i 12 ton z zabudową typu Playwood firmy Plandex. Eurocargo w kabinie dziennej zostało wyposażone urządzenia podnoszące komfort pracy kierowcy m.in.: zdalnie sterowany centralny zamek, filtr przeciwpyłkowy, radio z odtwarzaczem CD, tempomat, światła do jazdy dziennej, przyciemniane szyby oraz klimatyzację. Transfer danych z pojazdu odbywa się poprzez interfejs FMS.

Pojazdy marki Iveco Poland dostarczone do Poczty Polskiej zostały sfinansowane przez firmę Fraikin Polska, która zaoferowała klientowi wynajem długoterminowy na okres 48 miesięcy. Ciekawostką jest, że oferta wynajmu Fraikin w opcji door to door obejmuje każdorazową obsługę samochodów z dostawą i odbiorem z serwisu.

Podobne wiadomości:

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.