mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Ponad setka Solarisów w gliwickim PKM
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Ponad setka Solarisów w gliwickim PKM

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Gliwicach odebrało setny w swojej flocie egzemplarz Solarisa. Jubileuszowy pojazd jest jednym z sześciu niskopodłogowych Urbino 15 przekazanych przewoźnikowi w środę.

Ponad setka Solarisów w gliwickim PKM
- Gratuluję Gliwicom kolejnych inwestycji poczynionych z myślą o komforcie mieszkańców, usprawnianiu komunikacji publicznej oraz trosce o środowisko naturalne. Już niemal 10-letnia współpraca z PKM układa się bardzo dobrze. Jesteśmy wdzięczni za zaufanie, które nam tu okazano. Przy każdym zamówieniu dokładamy wszelkich starań, by sprostać oczekiwaniom użytkowników naszych pojazdów - powiedziała Solange Olszewska, Prezes Zarządu Solaris Bus & Coach S.A.

Wraz z najnowszą dostawą liczba autobusów marki Solaris przekroczyła w gliwickim PKM 100 sztuk. Pierwsze z nich podpoznański producent przekazał do Gliwic w 2005 roku. Dziś po ulicach tego miasta jeżdżą 33 Solarisy Urbino 12, 26 Solarisów Urbino 15 oraz 42 przegubowe Solarisy Urbino 18.

Dostarczone autobusy oferują udogodnienia, do których gliwiczanie mieli okazję przekonać się korzystając już z poprzednich modeli Solarisów. Zaliczyć do nich należy brak stopni przy szerokich wejściach i w całym przestronnym Urbino, specjalny system dynamicznej informacji pasażerskiej połączony z odbiornikiem GPS, a także funkcję przyklęku, pozwalającą obniżyć wysokość wejścia o 70 mm, oraz rozkładaną rampę w środkowych drzwiach. To szczególnie ważne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz rodziców z wózkami dla dzieci, ponieważ znacząco ułatwia im szybkie i bezpieczne wsiadanie czy wysiadanie z pojazdu.

Dostarczone autobusy wyposażone są w silniki DAF MX-11 240 H1, o mocy 240 kW, spełniające najbardziej rygorystyczną normę emisji spalin Euro 6 oraz w najnowszej generacji automatyczne skrzynie biegów Voith DIWA 6.

Podobne wiadomości:

Autobusy szkolne są w tragicznym stanie

Autobusy szkolne są w tragicznym stanie

Aktualności 2016-11-25

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

Aktualności 2016-10-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota GT86 po tuningu TRD
Toyota GT86 po tuningu TRD
Inżynierowie Toyota Racing Development wzięli na warsztat i profesjonalnie stuningowali kolejne auto. Tym razem wybór padł na słynne, tylnonapędowe coupé GT86. Tak powstała wyjątkowa Toyota GT86 TRD Special Edition.