mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Rekordowy kontrakt na dostawę autobusów do Warszawy
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Rekordowy kontrakt na dostawę autobusów do Warszawy

W tle toczącego się sporu na linii Solaris-BYD w sprawie dostawy 10 elektrycznych autobusów dla Warszawy rekordowe zamówienie zrealizował Solbus, dostarczając do stolicy 47 przegubowych autobusów.

Rekordowy kontrakt na dostawę autobusów do Warszawy
Solbus zrealizował kontrakt na dostawę 47 autobusów przegubowych Solbus Solcity 18 zamówionych przez warszawskie Miejskie Zakłady Autobusowe. Autobusy trafiły do zajezdni "Kleszczowa" i będą obsługiwać linie na terenie całej Warszawy.

Zakupione autobusy, które dotarły do stolicy z Solca Kujawskiego, są pierwszymi pojazdami przegubowymi wyprodukowanymi w fabryce w województwie kujawsko-pomorskim.

wyposażone zostały w klimatyzację w wersji śródziemnomorskiej, elektroniczną informację wewnętrzną i zewnętrzną, monitoring oraz udogodnienia dla osób niepełnosprawnych ruchowo, niewidomych i niedowidzących. O bezpieczeństwo dbać będzie m.in. system detekcji i gaszenia pożaru w komorze silnika, a komfortowe warunki podróży zapewnić powinien system kontroli temperatury w przedziale pasażerskim. Autobusy Solbus Solcity 18 są napędzane silnikami diesla Euro 5, firmy Cummins o poj. 8,9 litra, które współpracują z automatycznymi skrzyniami biegów.

Zrealizowane właśnie zamówienie to największy w historii firmy Solbus kontrakt o wartości prawie 63 mln złotych. Łącznie z tym zamówieniem po warszawskich ulicach jeździ już 858 nowoczesnych autobusów (zakupionych od 2007 r.), a w toku są kolejne przetargi (m.in. na 10 elektrycznych autobusów wygrany przez chińską firmę BYD).
Tematy w artykule: Warszawa Solbus Solbus Solcity autobusy

Podobne wiadomości:

Autobusy szkolne są w tragicznym stanie

Autobusy szkolne są w tragicznym stanie

Aktualności 2016-11-25

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ciężarówki i Autobusy 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.