mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Rusza polska edycja konkursu Young European Truck Driver
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Rusza polska edycja konkursu Young European Truck Driver

Już po raz szósty Scania poszukuje najlepszego młodego kierowcy samochodu ciężarowego, który będzie reprezentował Polskę we wrześniowym finale w Szwecji i zawalczy o główną nagrodę – nową Scania Streamline.

Rusza polska edycja konkursu Young European Truck Driver
Konkurs na najlepszego kierowcę Scania odbędzie się w tym roku w 40 krajach na całym świecie, według przewidywań ponad 85 000 młodych kierowców zgłosi się, aby zawalczyć o ten prestiżowy tytuł, ale przede wszystkim o nagrodę główną, którą w tym roku będzie nowa Scania Streamline o wartości 100.000 euro.

Organizując konkurs YETD od ponad 10 lat, Scania konsekwentnie udowadnia, jak ważną rolę w branży transportowej odgrywa kierowca. To właśnie on jest najważniejszym ogniwem w branży transportowej, mając ogromny wpływ na bezpieczeństwo, rentowność biznesu oraz ochronę środowiska. Z małej, lokalnej inicjatywy konkurs przez ponad dekadę wyrósł na wielkie, międzynarodowe wydarzenie, które od 2003 roku zgromadziło ponad 200.000 uczestników z 50 krajów świata.

Do konkursu mogą aplikować młodzi kierowcy, posiadający prawo jazdy C+E, którzy nie ukończyli 35 roku życia, wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej polskiego oddziału Scania oraz dostępny w serwisach Scania w całej Polsce. Formularze będą przyjmowane do końca kwietnia br.

Pierwszy etap konkursu stanowią eliminacje regionalne, które wyłonią 10. reprezentantów regionów, którzy spotkają się na finale krajowym rozgrywanym podczas Pomorskiej Miss Scania w Gdańsku w dniach 29-30 sierpnia 2014 roku.

Konkurencje konkursowe będą prawdziwym sprawdzianem umiejętności z zakresu jazdy defensywnej, jazdy ekonomicznej, precyzji na placu manewrowym oraz wiedzy teoretycznej. Wzorem poprzedniej edycji wśród zadań konkursowych znajdzie się także kategoria „Zdrowie i Bezpieczeństwo”, poprzez którą Scania promuje wzrost świadomości w kwestii zdrowia i bezpieczeństwa jako istotnych czynników mających wpływ na pracę kierowcy.

Harmonogram regionalnych eliminacji YETD 2014:

17 maja 2014 – Nadarzyn oraz Olsztyn
24 maja 2014 – Lublin oraz Bydgoszcz
31 maja 2014 – Kielce oraz Koszalin
07 czerwca 2014 – Gliwice oraz Zielona Góra
14 czerwca 2014 – Opole oraz Łódź

29-31 sierpnia 2014 - Finał krajowy – Pomorska Miss Scania - Gdańsk

12-13 września 2014 – Finał europejski – Szwecja, Centrala firmy Scania w Södertälje

Podobne wiadomości:

Luksusowa Scania prosto z Polski

Luksusowa Scania prosto z Polski

Ciężarówki i Autobusy 2017-06-29

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Aktualności 2016-02-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando