mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Scania: elastycznie i szybko
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Scania: elastycznie i szybko

Krótki czas dostawy oznacza, że ciężarówka może szybko zacząć zarabiać dla swojego posiadacza. Dlatego Scania działa elastycznie. System Produkcji Scania jest kluczem do wysokiej produktywności, jakości oraz zrównoważonego rozwoju - zaznaczaja przedstawiciele koncernu Scania. W Polsce, w Słupsku, Scania posiada zakład w którym produkuje autobusy.

Scania: elastycznie i szybko
Od 2010 r. Scania szczyci się, że zapewnia krótkie i stałe terminy dostaw; w Europie od złożenia zamówienia do odbioru gotowego pojazdu zwykle mija od 6 do 8 tygodni. Nabywcy mogą więc szybko wdrożyć nowy pojazd do zadań.

Terminowość dostaw wymusza dużą elastyczność fabryk Scania. Sieć produkcyjna musi szybk przystosowywać się do zmiennego zapotrzebowania. Scania zmierza do zwiększenia mocy produkcyjnych, a to oznacza, że musi stać się jeszcze bardziej elastyczna. W najbliższych latach wydajność zakładów ma wzrosnąć ze 100 000 do 120 000 pojazdów rocznie. Proces ten pochłonie 1,5 miliarda koron szwedzkich - zapowiadają władze koncernu.

Gdy popyt znów poszybuje w górę, Scania chce być gotowa dostarczać 150 000 pojazdów rocznie. Ma to być możliwe dzięki przemyślanym inwestycjom w istniejące obecnie fabryki. Na kilku rynkach rozwijających się firma utworzyła regionalne centra produkcji skupione na montażu i wyposażaniu w zabudowy pojazdów dostosowanych do lokalnych potrzeb.

Ponad połowę kosztów produkcji, jakie ponosi Scania, pochłaniają zakupy komponentów i materiałów. Większość dostawców współpracuje ze szwedzką firmą od lat na podstawie długoterminowych kontraktów. Dlatego możliwe jest bliskie współdziałanie, a kooperanci są ściśle związani z siecią zakładów Scania.  Współpraca z dostawcami obejmuje również szkolenia, które wspierają efektywne metody pracy i logistyki oraz troskę o środowisko zgodnie z wytycznymi Systemu Produkcji Scania.

Scania rozszerza również partnerstwo z producentami zabudów. Włączenie ich w łańcuch dostaw gotowych pojazdów skraca czas oczekiwania klienta i umożliwia mu szybsze czerpanie zysków z nowego pojazdu.

Podobne wiadomości:

Luksusowa Scania prosto z Polski

Luksusowa Scania prosto z Polski

Ciężarówki i Autobusy 2017-06-29

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Polskie drogi 2017-10-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.