mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Scania lepiej na europejskim rynku
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Scania lepiej na europejskim rynku

Spory popyt na ciężarówki marki Scania na Starym Kontynencie utrzymuje się od momentu wprowadzenia normy Euro 6. W pierwszym kwartale roku europejskie firmy zamówiły o 46 proc. więcej pojazdów marki Scania niż przed rokiem.

Scania lepiej na europejskim rynku
W pierwszym kwartale 2015 napłynęło o 46% więcej zamówień niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Nabywców znalazło 12 446 pojazdów, w porównaniu z 8500 w 2014 r. Liczba zamówień zwiększyła się nie tylko w stosunku do pierwszego, ale również ostatniego kwartału 2014.

Scania zwiększyła udział w europejskim rynku do 17,2%, gdy rok wcześniej było to 15,3%. Trend wzrostowy, zapoczątkowany wraz z wprowadzeniem normy Euro 6 wciąż jest widoczny. Druga i trzecia generacja silników Euro 6 udowodniła swoje walory w codziennej eksploatacji u użytkowników i w połączeniu z pozytywnymi wynikami testów prasowych znacząco wzmocniła pozycję firmy Scania. Wśród nowości są dwa silniki o mocy 410 i 150 KM, które spełniają normę Euro 6 wyłącznie za pomocą układu SCR.

- Mieliśmy duże oczekiwania w stosunku do tych silników. Odniosły one olbrzymi sukces. Jakość ciężarówek jest na wysokim poziomie, a dodatkowym napędem wysokiej sprzedaży są nowe segmenty, w które weszliśmy, korzystając z modułowej konstrukcji pojazdów Scania - dodaje Henrik Henriksson, dyrektor sprzedaży i marketingu.

Niemniej popyt w Ameryce Łacińskiej i Azji gwałtownie się skurczył, co ma związek głównie z sytuacją w Brazylii i Rosji. Gospodarka spowolniła, choć druga połowa 2014 przyniosła w obu krajach chwilowe wzrosty sprzedaży. Liczba zamówień w Ameryce Łacińskiej spadła o 56% - z 4000 do 1768 sztuk, a w Azji zmalała o 91% - z 2879 do 271 sztuk.

Globalna liczba zamówień na ciężarówki, jakie przyjęła Scania w pierwszym kwartale 2015 wyniosła 18 311 w porównaniu z 19 032 w 2014 r.

Podobne wiadomości:

Luksusowa Scania prosto z Polski

Luksusowa Scania prosto z Polski

Ciężarówki i Autobusy 2017-06-29

Polacy kupili rekordową liczbę nowych aut

Polacy kupili rekordową liczbę nowych aut

Aktualności 2017-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.