mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Scania lepiej na europejskim rynku
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Scania lepiej na europejskim rynku

Spory popyt na ciężarówki marki Scania na Starym Kontynencie utrzymuje się od momentu wprowadzenia normy Euro 6. W pierwszym kwartale roku europejskie firmy zamówiły o 46 proc. więcej pojazdów marki Scania niż przed rokiem.

Scania lepiej na europejskim rynku
W pierwszym kwartale 2015 napłynęło o 46% więcej zamówień niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Nabywców znalazło 12 446 pojazdów, w porównaniu z 8500 w 2014 r. Liczba zamówień zwiększyła się nie tylko w stosunku do pierwszego, ale również ostatniego kwartału 2014.

Scania zwiększyła udział w europejskim rynku do 17,2%, gdy rok wcześniej było to 15,3%. Trend wzrostowy, zapoczątkowany wraz z wprowadzeniem normy Euro 6 wciąż jest widoczny. Druga i trzecia generacja silników Euro 6 udowodniła swoje walory w codziennej eksploatacji u użytkowników i w połączeniu z pozytywnymi wynikami testów prasowych znacząco wzmocniła pozycję firmy Scania. Wśród nowości są dwa silniki o mocy 410 i 150 KM, które spełniają normę Euro 6 wyłącznie za pomocą układu SCR.

- Mieliśmy duże oczekiwania w stosunku do tych silników. Odniosły one olbrzymi sukces. Jakość ciężarówek jest na wysokim poziomie, a dodatkowym napędem wysokiej sprzedaży są nowe segmenty, w które weszliśmy, korzystając z modułowej konstrukcji pojazdów Scania - dodaje Henrik Henriksson, dyrektor sprzedaży i marketingu.

Niemniej popyt w Ameryce Łacińskiej i Azji gwałtownie się skurczył, co ma związek głównie z sytuacją w Brazylii i Rosji. Gospodarka spowolniła, choć druga połowa 2014 przyniosła w obu krajach chwilowe wzrosty sprzedaży. Liczba zamówień w Ameryce Łacińskiej spadła o 56% - z 4000 do 1768 sztuk, a w Azji zmalała o 91% - z 2879 do 271 sztuk.

Globalna liczba zamówień na ciężarówki, jakie przyjęła Scania w pierwszym kwartale 2015 wyniosła 18 311 w porównaniu z 19 032 w 2014 r.

Podobne wiadomości:

Skoda bije kolejny rekord w Polsce

Skoda bije kolejny rekord w Polsce

Aktualności 2016-08-01

Polacy kupili rekordową liczbę nowych aut

Polacy kupili rekordową liczbę nowych aut

Aktualności 2017-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.