mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Scania na czele rankingu firm o zrównoważonym rozwoju
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Scania na czele rankingu firm o zrównoważonym rozwoju

Scania ponownie znalazła się w rankingu Corporate Knights wśród 100 światowych firm, które charakteryzują się zrównoważonym rozwojem. Szwedzki koncern posiada w Polsce zakład produkcyjny w Słupsku.

Scania na czele rankingu firm o zrównoważonym rozwoju
Lista ogłaszana jest podczas corocznego Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. Obejmuje przedsiębiorstwa działające we wszystkich sektorach gospodarki. Scania ulokowała się na 38. miejscu i jest najwyżej notowaną szwedzką firmą. Wśród producentów z branży samochodowej wyprzedza ją tylko BMW.

Przy ocenie kandydatów do listy brane jest pod uwagę 12 wskaźników zrównoważonego rozwoju, w tym wysokość obrotów przypadająca na jednostkę zużytej energii, stosunek wynagrodzenia menedżerów do przeciętnej płacy w firmie, wypadkowość, emisja dwutlenku węgla oraz równe traktowanie pracowników i ochrona przed dyskryminacją.

Jak podkreślają przedstawiciele firmy, zrównoważony rozwój jest kluczowym składnikiem sukcesu firmy Scania. Z całkowitego wpływu jej produktów na środowisko, aż 90% przypada na okres ich użytkowania. Dlatego firma rozwija narzędzia, takie jak „Ecolution by Scania”, które pomagają klientowi znacząco obniżyć koszty i emisję dwutlenku węgla. Ponadto troszczy się o bezpieczne i zdrowe miejsca pracy i dąży, aby jej zakłady i produkty oszczędnie korzystały z zasobów i były tak przyjazne dla środowiska, jak to tylko możliwe.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Polskie drogi 2017-10-02

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic