mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Scania najbardziej ekologiczną ciężarówką
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Scania najbardziej ekologiczną ciężarówką

W dzisiejszych czasach ekologia odgrywa potężną rolę również przy projektowaniu i wytwarzaniu pojazdów. Także tych największych. Dlatego coraz większego znaczenia nabierają różnego rodzaju wyróżnienia, w których nagradzane są najbardziej ekologiczne rozwiązania.

Scania najbardziej ekologiczną ciężarówką
Właśnie poznaliśmy rozstrzygnięcia konkursu "Green Truck 2014" organizowanego przez dwa niemieckie magazyny specjalistyczne VerkehrsRundschau i Trucker. Według tych tytułów najbardziej ekologicznym ciągnikiem siodłowym jest obecnie Scania G 410.

Model ten osiągnął rekordowo niskie zużycie paliwa - 23,29 l/100 km. Scania zdobyła łącznie 6702 punkty, pozostawiając konkurentów daleko w tyle. Obydwa magazyny przeprowadzają intensywne i dokładne testy na najbardziej wymagających trasach. Podstawą oceny, braną pod uwagę przy rozstrzygnięciach tego konkursu, są dwa parametry: zużycie paliwa oraz emisja spalin.

- Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z nagrody Green Truck. Szczególnie, że Scania z silnikiem Euro 6 otrzymała ją już po raz drugi - mówi Christian Hottgenroth, dyrektor sprzedaży w Niemczech i Austrii.

- Dwa lata temu dostaliśmy naszą pierwszą nagrodę Green Truck, za zgodną z Euro 6 ciężarówkę R 480. Fakt, że w postaci modelu G 410 Euro 6 możemy zaoferować najbardziej przyjazny dla środowiska ciągnik siodłowy, napawa nas dumą - mówi Hottgenroth.

Norma emisji Euro 6 obowiązuje wszystkie, nowe ciężarówki od 31 grudnia 2013 r. Scania przedstawiła pojazdy zgodne z Euro 6 już w 2011 r., a w 2013 wprowadziła na rynek już drugą ich generację.

Podobne wiadomości:

Scania prezentuje nową serię R

Scania prezentuje nową serię R

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-25

Luksusowa Scania prosto z Polski

Luksusowa Scania prosto z Polski

Ciężarówki i Autobusy 2017-06-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.