mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Scania prezentuje nową serię R
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Scania prezentuje nową serię R

Po dziesięciu latach oczekiwań Scania zaprezentowała nową generację ciężarówek z flagowej serii R.

Scania prezentuje nową serię R
Szwedzki producent pracował nad tym projektem przez dekadę. Opracowanie następcy cenionego modelu kosztowało ponad 2 mld euro, a przez ten cały okres testowe ciężarówki pokonały ponad 10 mln km w najtrudniejszych warunkach. Przed nowym modelem poważna misja. Producent zapowiada, że seria R na nowo zdefiniuje pojęcie segmentu premium wśród samochodów ciężarowych.

Nowa generacja serii R ma całkowicie nową kabinie. Jednak na tym zmiany się nie kończą. Inżynierowie dopracowali wszystkie elementy pojazdu, z dużym naciskiem na aerodynamikę i wydajność jednostek. Dzięki tym zmianom nowa generacja jest oszczędniejsza o 5 procent w stosunku do poprzednika. Wydaje się, że to niewiele, ale gdy przeliczymy koszty przemnożone przez miliony kilometrów, daje to konkretny wynik.

Nowy model Scanii będzie pierwszą ciężarówką na świecie wyposażoną w kurtyny boczne dla kierowcy i pasażera. Mają one chronić nie tylko głowy podróżujących, a także zapobiec wyrzuceniu z kabiny gdy dojdzie do dachowania.

Nie znamy jeszcze danych technicznych nowego modelu. Producent zapowiedział, że produkcja ruszy w następnych dniach w szwedzkiej fabryce w Sdertalje. Po oficjalnej premierze Scania przedstawi nową ofertę usług związanych nie tylko z finansowaniem, ale również obsługą tych pojazdów.
Tematy w artykule: Scania

Podobne wiadomości:

Scania lepiej na europejskim rynku

Scania lepiej na europejskim rynku

Ciężarówki i Autobusy 2015-04-27

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Aktualności 2016-02-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Nowy Ford Focus zadebiutuje dopiero po imprezie w Genewie, ale na szwajcarskich halach wystawowych nie zabraknie kilku nowości od producenta spod tego znaku. Jedną z nich będzie odświeżony Ford Ka+.