mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Scania wprowadza nowy silnik
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Scania wprowadza nowy silnik

Na targach Busworld w belgijskim Kortrijk Scania zaprezentowała nowy, 7-litrowy silnik o mocy 280 KM, który dołącza do obecnych w ofercie jednostek o pojemności 9 i 13 l. Nowy silnik jest przeznaczony głównie do ruchu miejskiego oraz na mniej wymagających, długich trasach.

Scania wprowadza nowy silnik
Tak, jak kilka innych jednostek z gamy Scania Euro 6, nowy, rzędowy, 6-cylindorwy silnik wyposażony jest we wtrysk common rail, pozwalający osiągać wysokie ciśnienie wtrysku oraz w turbosprężarkę o zmiennej geometrii. Niską emisję spalin zapewniają systemy EGR oraz SCR.

Moc 280 KM i maksymalny moment obrotowy 1100 Nm sprawiają, że nowy silnik uzupełnia dolną część gamy silnikowej autobusów Scania, jako ekonomiczne źródło napędu w mieście oraz w rejonach równinnych, gdzie wzniesienia są niewielkie. W autobusach niskopodłogowych silnik ten jest montowany poprzecznie, w niskowejściowych zaś wzdłużnie. Jest dostępny w identycznych zastosowaniach jak silnik 9-litrowy.

Jako najmniejszy w gamie i wyposażony w dopasowany do niego osprzęt, silnik 7-litrowy wyróżnia się niską masą. Niższy moment obrotowy pozwolił zastosować lżejszą wersję automatycznej skrzyni ZF. Nowy układ napędowy pozwala zaoszczędzić nawet 500 kg masy w porównaniu z takim, który wykorzystuje silnik 9-litrowy. Dzięki temu umożliwia zabranie na pokład autobusu większej liczby pasażerów.

7-litrowy silnik Euro 6 jest integralną częścią gamy produktów Scania i może korzystać ze wszystkich zalet jej sieci serwisowej. Wraz z wprowadzeniem silników Euro 6, Scania nadal oferuje nabywcom najszerszą gamę jednostek zasilanych paliwami odnawialnymi. Silniki te mogą pracować na biogaz lub gaz ziemny. Wkrótce dostępna będzie jednostka na bioetanol.

Cztery silniki diesla (320/360/450/490 KM) są nie tylko zgodne z Euro 6, ale mogą być zasilane 100% biodieslem. Są to pierwsze tego typu jednostki w branży pojazdów użytkowych.

Nowy silnik został opracowany we współpracy z amerykańska firmą Cummins. Scania i Cummins współdziałają od ponad dwudziestu lat, dzieląc się wiedzą i nowoczesnymi technologiami w zakresie wtrysku, turbodoładowania i kontroli emisji spalin.
Tematy w artykule: Scania autobusy silniki Scania

Podobne wiadomości:

Autobusy szkolne są w tragicznym stanie

Autobusy szkolne są w tragicznym stanie

Aktualności 2016-11-25

Scania prezentuje nową serię R

Scania prezentuje nową serię R

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando