mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Solaris kontynuuje niemiecką ofensywę
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Solaris kontynuuje niemiecką ofensywę

Solaris wygrał kolejny przetarg na dostawę swojego autobusu do niemieckiego miasta. Tym razem elektryczny Solaris Urbino 12 wyjedzie na ulice Drezna.

Solaris kontynuuje niemiecką ofensywę
Solaris podpisał kolejną umowę na dostawę autobusu elektrycznego na rynek niemiecki. Dwunastometrowy pojazd trafi do miejskiego przewoźnika z Drezna w ramach projektu "Elektro-Buslinie 79", będącego częścią specjalnego programu, realizowanego przez landy Bawarii i Saksonii, o nazwie „Elektormobilitat Verbindet“ (tłum. "Elektromobilność łączy").

Solaris Urbino 12 electric zostanie dostarczony firmie Dresdner Verkehrsbetriebe AG (DVB), miejskiemu przewoźnikowi w Dreźnie, w pierwszej połowie przyszłego roku. Będzie to kolejny pojazd z innowacyjnym napędem we flocie tego klienta. Drezno było bowiem pierwszym miastem w Europie, które w 2006 roku zakupiło hybrydowego, osiemnastometrowego Solarisa.

Elektryczny Solaris Urbino wyprodukowany dla DVB będzie miał dwanaście metrów długości. To cichy, bezemisyjny autobus wyróżniający się innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi i nowoczesną stylistyką. Pojazd zostanie wyposażony w silnik o mocy 160 kW oraz baterie o pojemności 200 kWh, pozwalające bez ograniczeń pokonywać całość zaplanowanych tras. Baterie zasilać będą również podzespoły pojazdu, m.in. ogrzewanie, klimatyzację, układ kierowniczy oraz drzwi. Ich ładowanie odbywać się będzie poprzez złącze plug-in oraz system szybkiego uzupełniania energii w postaci pantografu zamontowanego na dachu pojazdu.

Solaris Urbino electric wyjedzie na linię numer 79, która łączy dzielnice Mickten z Übigau. Podczas kursów energia w bateriach będzie uzupełniana na jednej z pętli, przy pomocy pantografu. Ładowanie potrwa od 3 do 4 minut. W nocy, na terenie zajezdni, zasilanie nastąpi poprzez złącze plug-in.

Polskie autobusy są już dobrze znane mieszkańcom Drezna. Oprócz wspomnianego Solarisa Urbino 18 Hybrid we flocie DVB jeździ ich na co dzień aż 51 sztuk. Pierwsze trafiły do stolicy Saksonii już w 2003 roku.

Elektryczne autobusy marki Solaris w Niemczech oprócz Drezna zostały kupione także w Düsseldorfie, Hamburgu i Brunszwiku.

Podobne wiadomości:

Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli

Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli

Ciężarówki i Autobusy 2017-12-05

Solaris znów wśród najlepszych

Solaris znów wśród najlepszych

Ciężarówki i Autobusy 2017-07-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.