mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Solaris kontynuuje niemiecką ofensywę
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Solaris kontynuuje niemiecką ofensywę

Solaris wygrał kolejny przetarg na dostawę swojego autobusu do niemieckiego miasta. Tym razem elektryczny Solaris Urbino 12 wyjedzie na ulice Drezna.

Solaris kontynuuje niemiecką ofensywę
Solaris podpisał kolejną umowę na dostawę autobusu elektrycznego na rynek niemiecki. Dwunastometrowy pojazd trafi do miejskiego przewoźnika z Drezna w ramach projektu "Elektro-Buslinie 79", będącego częścią specjalnego programu, realizowanego przez landy Bawarii i Saksonii, o nazwie „Elektormobilitat Verbindet“ (tłum. "Elektromobilność łączy").

Solaris Urbino 12 electric zostanie dostarczony firmie Dresdner Verkehrsbetriebe AG (DVB), miejskiemu przewoźnikowi w Dreźnie, w pierwszej połowie przyszłego roku. Będzie to kolejny pojazd z innowacyjnym napędem we flocie tego klienta. Drezno było bowiem pierwszym miastem w Europie, które w 2006 roku zakupiło hybrydowego, osiemnastometrowego Solarisa.

Elektryczny Solaris Urbino wyprodukowany dla DVB będzie miał dwanaście metrów długości. To cichy, bezemisyjny autobus wyróżniający się innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi i nowoczesną stylistyką. Pojazd zostanie wyposażony w silnik o mocy 160 kW oraz baterie o pojemności 200 kWh, pozwalające bez ograniczeń pokonywać całość zaplanowanych tras. Baterie zasilać będą również podzespoły pojazdu, m.in. ogrzewanie, klimatyzację, układ kierowniczy oraz drzwi. Ich ładowanie odbywać się będzie poprzez złącze plug-in oraz system szybkiego uzupełniania energii w postaci pantografu zamontowanego na dachu pojazdu.

Solaris Urbino electric wyjedzie na linię numer 79, która łączy dzielnice Mickten z Übigau. Podczas kursów energia w bateriach będzie uzupełniana na jednej z pętli, przy pomocy pantografu. Ładowanie potrwa od 3 do 4 minut. W nocy, na terenie zajezdni, zasilanie nastąpi poprzez złącze plug-in.

Polskie autobusy są już dobrze znane mieszkańcom Drezna. Oprócz wspomnianego Solarisa Urbino 18 Hybrid we flocie DVB jeździ ich na co dzień aż 51 sztuk. Pierwsze trafiły do stolicy Saksonii już w 2003 roku.

Elektryczne autobusy marki Solaris w Niemczech oprócz Drezna zostały kupione także w Düsseldorfie, Hamburgu i Brunszwiku.

Podobne wiadomości:

Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi

Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi

Ciężarówki i Autobusy 2017-07-26

Solaris znów wśród najlepszych

Solaris znów wśród najlepszych

Ciężarówki i Autobusy 2017-07-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA
Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA
Na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie zadebiutowała kolejna generacja najpopularniejszego SUV-a z polskich salonów. Przyjrzeliśmy się z bliska drugiej odsłonie Dacii Duster.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic