mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Solaris z kontraktem na 99 autobusów
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Solaris z kontraktem na 99 autobusów

Kolejny duży kontrakt dla polskiego producenta autobusów. Firma Solaris dostarczy w pierwszym kwartale przyszłego roku 99 nowych pojazdów do Norwegii. Tym samym liczba autobusów wyprodukowanych w Bolechowie pod Poznaniem zwiększy się do 468 sztuk.

Solaris z kontraktem na 99 autobusów
W ostatnich tygodniach Solaris zawarł umowy z dwoma norweskimi przewoźnikami. Firma Unibuss zamówiła u polskiego producenta 75 sztuk autobusów Urbino o długości 18,75 m. Przewoźnik Nobina kupił 24 sztuki autobusów Urbino 12.

Tym samym liczba autobusów marki Solaris w Norwegii wzrośnie do 468 sztuk. W tej chwili jeżdżą w 24 miastach Norwegii. Nowe egzemplarze będą obsługiwać linie w okolicach Oslo. Klienci zamówili je w konfiguracji z siedzeniami typu międzymiastowego. Innowacyjny będzie także rodzaj paliwa w zamówionych autobusach. Jest to HVO, czyli tzw. biopaliwo nowej generacji. Z kolei silniki marki DAF, które będą je zasilać spełniają normę Euro 6.
Autobusy polskiej marki spotkamy już w 30 krajach świata. Fabryka w Bolechowie pod Poznaniem wyprodukowała już ponad 14 tys. takich maszyn. Oprócz Polski, najwięcej Solarisów spotkamy w Niemczech, Czechach, we Francji i we Włoszech. Trafiają również do takich krajów jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, Izrael czy Turcja.

Nowy kontrakt to kolejny sukces marki Solaris w ostatnich tygodniach. Niedawno autobus Solaris Urbino 12 electric uznano za najlepszy autobus miejski roku 2017. W plebiscycie organizowanym od 1989 roku pokonał czterech mocnych konkurentów. Do finałowej rywalizacji trafiło pięć marek produkujących autobusy: Irizar, Van Hool, Ebusco, Mercedes i Solaris. W tym roku aż czterech producentów zdecydowało się wystawić pojazd napędzany elektrycznie. Mercedes zaprezentował pojazd napędzany gazem CNG. Nagrodzony model Solaris Urbino 12 electric wyposażono w akumulatory o pojemności 230 kWh. Autobus wyposażono w dwie możliwości ładowania. Jedna za pomocą pantografu, a druga poprzez klasyczne złącze typu plug-in, z ładowarką znajdującą się w zajezdni autobusem.

Wręczenie statuetki „Bus of the Year” odbędzie się podczas targów branżowych IAA w Hanowerze. To pierwsze takie wyróżnienie dla polskiego producenta, a po raz pierwszy jury uhonorowało nagrodą autobus elektryczny.

Podobne wiadomości:

Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi

Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi

Ciężarówki i Autobusy 2017-07-26

Solaris znów wśród najlepszych

Solaris znów wśród najlepszych

Ciężarówki i Autobusy 2017-07-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja podsumowuje długi weekend
Policja podsumowuje długi weekend
Kolejny długi weekend za nami. Pomimo tego, że nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało kilka tysięcy funkcjonariuszy - statystyki nadal są przerażające.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic