mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Solaris znów wśród najlepszych
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Solaris znów wśród najlepszych

Po raz kolejny polski producent autobusów spod poznańskiego Bolechowa jest wśród najlepszych. Firma Solaris to jedyny producent autobusów, który podpisał Europejską Deklarację na rzecz wdrożenia „czystych autobusów”.

Solaris znów wśród najlepszych
Wspomniany dokument jest sygnowany m.in. przez Komisję Europejską i największych producentów w branży. Wyraża poparcie „dla masowego wdrażania autobusów całkowicie bezemisyjnych i z napędami alternatywnymi”.

W ramach deklaracji producenci i miasta zobowiązują się do przyspieszenia procesu redukcji emisji spalin, stworzenia platformy wymiany informacji między władzami miast, przewoźnikami i organizacjami finansowymi. W grę wchodzi również powołanie grupy ekspertów, którzy będą służyć profesjonalnymi ekspertyzami z zakresu technologii, ekonomii i logistyki.

Od jakiegoś czasu możemy zauważyć, że proces wymiany klasycznych autobusów na pojazdy elektryczne praktycznie już się rozpoczął. Władze Paryża, Aten i Madrytu zaplanowały wyeliminowanie konwencjonalnego napędu spalinowego z pojazdów komunikacji publicznej do 2025 roku. Inne miasta i regiony ogłosiły plan powstrzymania zakupu konwencjonalnie napędzanych autobusów.

Wśród tych miast znajdziemy również Warszawę. Władze stołecznego miasta złożyły deklarację o wprowadzeniu kolejnych 130 pojazdów z napędem elektrycznym do 2020 roku. W tej chwili po warszawskich ulicach porusza się 30 tego typu pojazdów.

Kilka dni temu firma Solaris podpisała umowę na dostawę 10 elektrycznych autobusów dla Warszawy. Będą kursować po Krakowskim Przedmieściu i Nowym Świecie już na początku przyszłego roku.
Tematy w artykule: Solaris

Podobne wiadomości:

Solaris dostarczy wodorowe trolejbusy dla Rygi

Solaris dostarczy wodorowe trolejbusy dla...

Ciężarówki i Autobusy 2016-11-09

Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi

Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi

Ciężarówki i Autobusy 2017-07-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wiesmann uratowany?
Wiesmann uratowany?
Kilka miesięcy temu poszczęściło się TVR, a teraz przyszedł czas na kolejnego producenta sportowych samochodów. Właściciele niemieckiej marki snują ambitne plany wskrzeszenia produkcji.