mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Solarisy ruszają na podbój Mediolanu
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Solarisy ruszają na podbój Mediolanu

Jeszcze w tym roku na ulice Mediolanu wyjedzie 85 autobusów marki Solaris Urbino 12. Mediolan to kolejne włoskie miasto, w którym mieszkańcy będą poruszać się autobusami z Bolechowa.

Solarisy ruszają na podbój Mediolanu
Kontrakt, podpisany w dniu wczorajszym z przewoźnikiem ATM Mediolan, opiewa na kwotę 22 milionów euro. Obejmuje on dostawę od sierpnia do grudnia br. 85 autobusów Solaris Urbino 12, a także ich późniejsze serwisowanie przez okres pięciu lat.

Będą to pierwsze Solarisy na ulicach włoskiej stolicy mody, która ponadto w przyszłym roku będzie gospodarzem światowej wystawy Expo, jednak nie pierwsze na Półwyspie Apenińskim. Pojazdy marki Solaris są obecne na rynku włoskim od 2004 r. Do chwili obecnej po ulicach włoskich miast jeździ łącznie blisko 400 autobusów i trolejbusów, m.in. w Rzymie, Genui, Neapolu, Bari i Cagliari na Sardynii.

Solarisy dla Mediolanu zostaną wyposażone w silniki spełniające najnowszą normę emisji spalin Euro 6. Ponadto będą posiadać bardzo rozbudowany system informacji pasażerskiej oraz systemy elektroniczne - m.in. diagnozujące pracę pojazdu i automatycznie wysyłające informację na temat ewentualnych usterek do zajezdni.

- Wygrana w przetargu na dostawę dla Mediolanu jest niezwykle prestiżowym zamówieniem. Nasza oferta konkurowała z ofertami włoskich producentów, jednak zamawiający wybrał autobusy z Polski. Odbieramy to jako zaufanie dla naszych produktów, a także jakości i sprawności działania naszej obsługi posprzedażowej – powiedział Martin Gruber, członek zarządu firmy Solaris odpowiedzialny za Sprzedaż, After Sales, Marketing oraz Zapewnienie Jakości.

Podobne wiadomości:

Kolejny kontrakt Solarisa we Włoszech

Kolejny kontrakt Solarisa we Włoszech

Ciężarówki i Autobusy 2017-07-14

Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli

Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli

Ciężarówki i Autobusy 2017-12-05

Komentuj:

Wieszal 2014-10-16

Możemy jedynie przypuszczać jaki będzie domnienamy ich kraj pochodzenia.

~loflof 2014-04-26

A będą miały podany kraj pochodzenia Polska czy jak te do tej pory Niemcy?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.