mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Solarisy ruszają na podbój Mediolanu
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Solarisy ruszają na podbój Mediolanu

Jeszcze w tym roku na ulice Mediolanu wyjedzie 85 autobusów marki Solaris Urbino 12. Mediolan to kolejne włoskie miasto, w którym mieszkańcy będą poruszać się autobusami z Bolechowa.

Solarisy ruszają na podbój Mediolanu
Kontrakt, podpisany w dniu wczorajszym z przewoźnikiem ATM Mediolan, opiewa na kwotę 22 milionów euro. Obejmuje on dostawę od sierpnia do grudnia br. 85 autobusów Solaris Urbino 12, a także ich późniejsze serwisowanie przez okres pięciu lat.

Będą to pierwsze Solarisy na ulicach włoskiej stolicy mody, która ponadto w przyszłym roku będzie gospodarzem światowej wystawy Expo, jednak nie pierwsze na Półwyspie Apenińskim. Pojazdy marki Solaris są obecne na rynku włoskim od 2004 r. Do chwili obecnej po ulicach włoskich miast jeździ łącznie blisko 400 autobusów i trolejbusów, m.in. w Rzymie, Genui, Neapolu, Bari i Cagliari na Sardynii.

Solarisy dla Mediolanu zostaną wyposażone w silniki spełniające najnowszą normę emisji spalin Euro 6. Ponadto będą posiadać bardzo rozbudowany system informacji pasażerskiej oraz systemy elektroniczne - m.in. diagnozujące pracę pojazdu i automatycznie wysyłające informację na temat ewentualnych usterek do zajezdni.

- Wygrana w przetargu na dostawę dla Mediolanu jest niezwykle prestiżowym zamówieniem. Nasza oferta konkurowała z ofertami włoskich producentów, jednak zamawiający wybrał autobusy z Polski. Odbieramy to jako zaufanie dla naszych produktów, a także jakości i sprawności działania naszej obsługi posprzedażowej – powiedział Martin Gruber, członek zarządu firmy Solaris odpowiedzialny za Sprzedaż, After Sales, Marketing oraz Zapewnienie Jakości.

Podobne wiadomości:

Bolesławiec kupi niskoemisyjne autobusy

Bolesławiec kupi niskoemisyjne autobusy

Aktualności 2017-05-09

Kolejne polskie miasto zainwestuje w ekologiczne autobusy. Samorząd Bolesławca wyda 12 mln zł na zakup kilkunastu egzemplarzy autobusów dla Miejskiego Zakładu Komunikacji. Część pieniędzy pochodzi z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020.

Solaris dostarczy wodorowe trolejbusy dla Rygi

Solaris dostarczy wodorowe trolejbusy dla...

Ciężarówki i Autobusy 2016-11-09

Komentuj:

Wieszal 2014-10-16

Możemy jedynie przypuszczać jaki będzie domnienamy ich kraj pochodzenia.

~loflof 2014-04-26

A będą miały podany kraj pochodzenia Polska czy jak te do tej pory Niemcy?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Długi weekend na drogach - było bezpieczniej
Długi weekend na drogach - było bezpieczniej
Za nami kolejny długi weekend. Od środy do niedzieli na drogach w Polsce doszło do 439 wypadków, zginęły 32 osoby, a 574 było rannych. Policjanci zatrzymali w tym czasie 1721 nietrzeźwych kierowców.