ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Supercichy DAF CF

Podczas zbliżających się targów pojazdów użytkowych w Hanowerze DAF zaprezentuje niezwykle cichy pojazd CF Euro 6, którym będzie można nie niepokojąc mieszkańców, rozwozić towary wczesnym rankiem lub nocą.

Supercichy DAF CF
Przy włączonym specjalnym trybie cichym poziom hałasu generowany przez DAF CF Silent nie przekracza 72 db (A), co oznacza, że model ten spełnia wymogi certyfikacji jako "Quiet Truck", czyli cicha ciężarówka, oraz umożliwia załadunek i rozładunek towarów w strefach, w których obowiązują ograniczenia w zakresie emisji hałasu w godzinach wieczornych, nocnych lub wczesnoporannych.

Nowy model DAF CF Silent jest wyposażony w silnik PACCAR MX-11 Euro 6 o pojemności 10,8 litra i mocy od 290 do 440 koni mechanicznych, który jest już dobrze znany z niskiego poziomu hałasu.

Na desce rozdzielczej pojazdu znajduje się przycisk "Silent" uruchamiający tryb cichej pracy. Po jego wciśnięciu włącza się program, który ogranicza moment obrotowy oraz prędkość obrotową silnika. Zmiana biegów następuje wówczas przy niższych  obrotach silnika. Do zmniejszenia hałasu przyczynia się również skrzynia biegów, dzięki nowo opracowanym metodom wytłumiania pracy skrzyni.   

DAF będzie dostarczać superciche pojazdy dystrybucyjne CF od początku 2015 r. w opcjach podwozie 4x2 do zabudowy oraz ciągnik samochodowy 4x2 z kabinami Day Cab, Sleeper Cab lub Space Cab wraz z pełną gamą dostępnych rozstawów osi.

Podobne wiadomości:

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.