mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Tytuł Van of the Year 2012 trafia do...
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Tytuł Van of the Year 2012 trafia do...

... Renault Kangoo Z.E.!  Samochód dostawczy, który w 100% jest autem elektrycznym został wyróżniony przez jury konkursu, w którym uczestniczyło 22 dziennikarzy europejskich. Kangoo Z.E. zdobył 104 punkty na 168 możliwych.

Tytuł Van of the Year 2012 trafia do...
W plebiscycie International Van of The Year francuskie auto wyprzedziło Iveco Daily, Fiata Ducato oraz VW Caddy. Nagroda została wręczona Jean-Marie Hurtigerowi, Dyrektorowi Działu Samochodów Dostawczych Renault, podczas uroczystości otwarcia czternastych międzynarodowych targów Trailer w Belgii.

"Wraz z Kangoo Z.E. Renault sprawia, że gama samochodów elektrycznych staje się przystępna dla użytkowników małych samochodów dostawczych w Europie. Samochód ten przyczynia się w znaczny sposób do ochrony środowiska naturalnego, zgodnie z wyzwaniem stojącym przed branżą transportu drogowego”, powiedział przewodniczący jury Pieter Wieman.

Renault Kangoo Z.E. to pierwszy van wyposażony w 100% napęd elektryczny. Akumulator w tym aucie znajduje się pod podłogą, przez co samochód posiada tą samą przestrzeń ładunkową co wersja z silnikiem spalinowym. Kangoo Z.E. dostępne jest w wersjach z 3 nadwoziami i z 2 długościami. Auto pojawiło się w europejskich salonach 28 października tego roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Renault Kangoo
Renault Kangoo
Cena podstawowa już od: 68 880 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

Renault Captur po faceliftingu - poznaj polskie ceny

Renault Captur po faceliftingu - poznaj...

Aktualności 2017-05-09

Miejski crossover Renault przeszedł lifting i właśnie wkracza do polskich salonów. Przy tej okazji poznaliśmy oficjalny, polski cennik. Auto będzie dostępne z czterema silnikami w pięciu wersjach wyposażenia.

Komentuj:

~ka19 2011-11-27

pic na wodę z tymi ekologicznymi autami : aby było na prąd też z czegoś należy go wytworzyć; wiele razy i malo stawia sie na inne technologie

~pawian 2011-11-26

pierwszy w 2011, jak sprzedawałem golfa, w autohandlu stały dwa elektryki Parter z 98 i Berlingo z 99 też 100% prądowce

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.