mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > UOKiK zgadza się na spółkę Daimler/Kamaz
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

UOKiK zgadza się na spółkę Daimler/Kamaz

Utworzenie wspólnego przedsiębiorstwa przez spółki Daimler i Kamaz nie naruszą konkurencji na terenie Polski - uznała prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów i wydała zgodę na przeprowadzenie transakcji.

UOKiK zgadza się na spółkę Daimler/Kamaz
Daimler i Kamaz są przedsiębiorcami działającymi w branży motoryzacyjnej, pisze UOKiKI. Daimler jest m.in. właścicielem spółki Daimler-Benz Polska. Kamaz specjalizuje się w produkcji samochodów ciężarowych i działa głównie na terenie Rosji. Nie posiada spółek zależnych w Polsce - sprzedaż w naszym kraju odbywa się za pośrednictwem niezależnego dystrybutora. Koncentracja polegać będzie na utworzeniu wspólnych przedsiębiorców - FKT Holding oraz Mercedes-Benz Trucks Vostok Holding (MBTV). Celem transakcji jest zwiększenie przez Daimler sprzedaży samochodów ciężarowych na terenie Rosji, dzięki współpracy z Kamaz i wykorzystanie doświadczenia spółki w celu dostosowania pojazdów do wymogów tamtejszego rynku (stan dróg, warunki klimatyczne).

Po przeprowadzeniu postępowań antymonopolowych prezes UOKiK uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji na terenie Polski, w szczególności przez powstanie lub umocnienie pozycji dominującej na rynku.
Tematy w artykule: UOKiK Daimler Kamaz Daimler/Kamaz

Podobne wiadomości:

Denza 400 - chiński

Denza 400 - chiński "elektryk" od Daimlera

Aktualności 2016-08-24

Renault ZOE - akcja serwisowa

Renault ZOE - akcja serwisowa

Aktualności 2016-03-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic