mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > UOKiK zgadza się na spółkę Daimler/Kamaz
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

UOKiK zgadza się na spółkę Daimler/Kamaz

Utworzenie wspólnego przedsiębiorstwa przez spółki Daimler i Kamaz nie naruszą konkurencji na terenie Polski - uznała prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów i wydała zgodę na przeprowadzenie transakcji.

UOKiK zgadza się na spółkę Daimler/Kamaz
Daimler i Kamaz są przedsiębiorcami działającymi w branży motoryzacyjnej, pisze UOKiKI. Daimler jest m.in. właścicielem spółki Daimler-Benz Polska. Kamaz specjalizuje się w produkcji samochodów ciężarowych i działa głównie na terenie Rosji. Nie posiada spółek zależnych w Polsce - sprzedaż w naszym kraju odbywa się za pośrednictwem niezależnego dystrybutora. Koncentracja polegać będzie na utworzeniu wspólnych przedsiębiorców - FKT Holding oraz Mercedes-Benz Trucks Vostok Holding (MBTV). Celem transakcji jest zwiększenie przez Daimler sprzedaży samochodów ciężarowych na terenie Rosji, dzięki współpracy z Kamaz i wykorzystanie doświadczenia spółki w celu dostosowania pojazdów do wymogów tamtejszego rynku (stan dróg, warunki klimatyczne).

Po przeprowadzeniu postępowań antymonopolowych prezes UOKiK uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji na terenie Polski, w szczególności przez powstanie lub umocnienie pozycji dominującej na rynku.
Tematy w artykule: UOKiK Daimler Kamaz Daimler/Kamaz

Podobne wiadomości:

Dwie akcje serwisowe Opla Mokki

Dwie akcje serwisowe Opla Mokki

Aktualności 2015-07-28

Jeszcze jedna akcja przywoławcza Opla Antary

Jeszcze jedna akcja przywoławcza Opla Antary

Aktualności 2015-07-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross