mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Ursus zbuduje elektryczny i wodorowy autobus
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Ursus zbuduje elektryczny i wodorowy autobus

Firma Ursus Bus zaprezentowała na Międzynarodowych Targach Transportu Publicznego w Nadarzynie swój najnowszy projekt - autobus elektryczny w wersji 10- lub 12-metrowej, mieszczący maksymalnie 72 osoby. W Lublinie zaprezentowano projekt autobusu zasilanego wodorem.

Ursus zbuduje elektryczny i wodorowy autobus
Autobus elektryczny City Smile zaprojektowany przez firmę Ursus oferuje maksymalny zasięg 150 km i jest wyposażony w opcję szybkiego ładowania. Producent chwali się, że są już pierwsze zamówienia na ten model. Pierwsze egzemplarze autobusów mają trafić na ulice Warszawy jeszcze w tym roku.

To nie koniec nowości od firmy Ursus. Kilka dni temu w Lublinie zaprezentowano autobus elektryczno-wodorowy City Smile Fuel Cell Electric Bus. Jest to własna konstrukcja polskiego producenta przy współpracy podmiotów zagranicznych. Autobus napędzany elektrycznie uzyskuje prąd z ogniw paliwowych zasilanych wodorem składowanym w 8 butlach. Na jednym tankowaniu przejedzie nawet 450 km, a w kabinie pomieści minimum 75 pasażerów, z czego 28 na miejscach siedzących. Nowy model będzie produkowany w Lublinie.

Plany zakładów produkcyjnych w Lublinie zakładają produkcję na poziomie 100 egzemplarzy rocznie. W ciągu kilku lat Ursus zamierza kilkukrotnie pomnożyć możliwości produkcyjne.
Tematy w artykule: Ursus

Podobne wiadomości:

Warszawa kupuje elektryczne Ursusy

Warszawa kupuje elektryczne Ursusy

Ciężarówki i Autobusy 2016-11-21

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ciężarówki i Autobusy 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mazda 6 wchodzi do salonów
Mazda 6 wchodzi do salonów
Odświeżona Mazda 6 swoją polską premierę miała podczas kwietniowych targów motoryzacyjnych Poznań Motor Show 2018. Teraz auto wchodzi do salonów. Co zmieniło się w nowej „szóstce”?