mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Ursus zbuduje elektryczny i wodorowy autobus
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Ursus zbuduje elektryczny i wodorowy autobus

Firma Ursus Bus zaprezentowała na Międzynarodowych Targach Transportu Publicznego w Nadarzynie swój najnowszy projekt - autobus elektryczny w wersji 10- lub 12-metrowej, mieszczący maksymalnie 72 osoby. W Lublinie zaprezentowano projekt autobusu zasilanego wodorem.

Ursus zbuduje elektryczny i wodorowy autobus
Autobus elektryczny City Smile zaprojektowany przez firmę Ursus oferuje maksymalny zasięg 150 km i jest wyposażony w opcję szybkiego ładowania. Producent chwali się, że są już pierwsze zamówienia na ten model. Pierwsze egzemplarze autobusów mają trafić na ulice Warszawy jeszcze w tym roku.

To nie koniec nowości od firmy Ursus. Kilka dni temu w Lublinie zaprezentowano autobus elektryczno-wodorowy City Smile Fuel Cell Electric Bus. Jest to własna konstrukcja polskiego producenta przy współpracy podmiotów zagranicznych. Autobus napędzany elektrycznie uzyskuje prąd z ogniw paliwowych zasilanych wodorem składowanym w 8 butlach. Na jednym tankowaniu przejedzie nawet 450 km, a w kabinie pomieści minimum 75 pasażerów, z czego 28 na miejscach siedzących. Nowy model będzie produkowany w Lublinie.

Plany zakładów produkcyjnych w Lublinie zakładają produkcję na poziomie 100 egzemplarzy rocznie. W ciągu kilku lat Ursus zamierza kilkukrotnie pomnożyć możliwości produkcyjne.
Tematy w artykule: Ursus

Podobne wiadomości:

Warszawa kupuje elektryczne Ursusy

Warszawa kupuje elektryczne Ursusy

Ciężarówki i Autobusy 2016-11-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Polska drogówka się zbroi - flota BMW 330i xDrive trafi pod koniec listopada na ulice. Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołania pozostałych oferentów, którzy proponowali takie modele jak Volkswagen Passat czy Skoda Superb.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic