mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Warszawa kupuje elektryczne Ursusy
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Warszawa kupuje elektryczne Ursusy

Już w przyszłym roku flota Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie powiększy się o 10 elektrycznych autobusów. Maszyny, które pojawią się na Trakcie Królewskim dostarczy Ursus.

Warszawa kupuje elektryczne Ursusy
Stołeczna spółka podpisała umowę z konsorcjum firm takich jak Ursus, AMZ Kutno oraz Ursus Bus. W ramach kontraktu opiewającego na 24 981 300 zł na warszawskich ulicach pojawi się 10 egzemplarzy elektrycznego autobusu miejskiego.

Autobusy dla stolicy będą montowane w Lublinie przy współpracy dostawców z Chin i Turcji. W sumie w stołecznym mieście pojawi się 20 pojazdów tej marki. Władze stolicy zamierzają w najbliższych latach popracować nad kwestią ekologii. Do 2020 roku pojawi się tam co najmniej 130 autobusów wyposażonych w napęd elektryczny.

Autobusy wyprodukowane przez Ursusa przejadą na pełnych akumulatorach 130 kilometrów. Ładowanie będzie można realizować za pomocą ładowarki znajdującej się w bazie lub poprzez napowietrzną ładowarkę, która pojawi się już w przyszłym roku na ul. Spartańskiej. Autobusy będą wyposażone w pantografy, które umożliwią ładowanie w ten sposób.

Przedstawiciele konsorcjum z siedzibą w Lublinie mają w planach odbudowę polskiej motoryzacji. Firma chce rozwijać polską myśl technologiczną w temacie elektromobilności, a także  zbudować centrum zajmujące się integrowaniem różnych producentów z tej branży, stawiając przede wszystkim na rodzime firmy.

Autobusy produkowane przez Ursusa to nowość. Do tej pory firma specjalizowała się w produkowaniu sprzętów rolniczych. Dopiero w połowie tego roku nawiązała się współpraca z firmą AMZ Kutno w tym temacie. Pierwszym modelem montowanym pod marką Ursus były modele City Smile. Autobusy elektryczne zamówione przez MZA będą zupełnie nowymi modelami. Oprócz nich firma zamierza rozszerzyć paletę modeli hybrydowych.
Tematy w artykule: Ursus

Podobne wiadomości:

Ursus zbuduje elektryczny i wodorowy autobus

Ursus zbuduje elektryczny i wodorowy autobus

Ciężarówki i Autobusy 2017-04-04

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ciężarówki i Autobusy 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.