mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Warszawa kupuje elektryczne Ursusy
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Warszawa kupuje elektryczne Ursusy

Już w przyszłym roku flota Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie powiększy się o 10 elektrycznych autobusów. Maszyny, które pojawią się na Trakcie Królewskim dostarczy Ursus.

Warszawa kupuje elektryczne Ursusy
Stołeczna spółka podpisała umowę z konsorcjum firm takich jak Ursus, AMZ Kutno oraz Ursus Bus. W ramach kontraktu opiewającego na 24 981 300 zł na warszawskich ulicach pojawi się 10 egzemplarzy elektrycznego autobusu miejskiego.

Autobusy dla stolicy będą montowane w Lublinie przy współpracy dostawców z Chin i Turcji. W sumie w stołecznym mieście pojawi się 20 pojazdów tej marki. Władze stolicy zamierzają w najbliższych latach popracować nad kwestią ekologii. Do 2020 roku pojawi się tam co najmniej 130 autobusów wyposażonych w napęd elektryczny.

Autobusy wyprodukowane przez Ursusa przejadą na pełnych akumulatorach 130 kilometrów. Ładowanie będzie można realizować za pomocą ładowarki znajdującej się w bazie lub poprzez napowietrzną ładowarkę, która pojawi się już w przyszłym roku na ul. Spartańskiej. Autobusy będą wyposażone w pantografy, które umożliwią ładowanie w ten sposób.

Przedstawiciele konsorcjum z siedzibą w Lublinie mają w planach odbudowę polskiej motoryzacji. Firma chce rozwijać polską myśl technologiczną w temacie elektromobilności, a także  zbudować centrum zajmujące się integrowaniem różnych producentów z tej branży, stawiając przede wszystkim na rodzime firmy.

Autobusy produkowane przez Ursusa to nowość. Do tej pory firma specjalizowała się w produkowaniu sprzętów rolniczych. Dopiero w połowie tego roku nawiązała się współpraca z firmą AMZ Kutno w tym temacie. Pierwszym modelem montowanym pod marką Ursus były modele City Smile. Autobusy elektryczne zamówione przez MZA będą zupełnie nowymi modelami. Oprócz nich firma zamierza rozszerzyć paletę modeli hybrydowych.
Tematy w artykule: Ursus

Podobne wiadomości:

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ciężarówki i Autobusy 2017-10-26

Ursus zbuduje elektryczny i wodorowy autobus

Ursus zbuduje elektryczny i wodorowy autobus

Ciężarówki i Autobusy 2017-04-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.