mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Wielton podbija Europę
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Wielton podbija Europę

Firma Wielton to trzeci największy producent przyczep i naczep w Europie. Spółka z Wielunia zainwestuje około 6,5 mln złotych w mieście Abidżan, leżącym na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Powstanie tam montownia.

Wielton podbija Europę

Polska firma zamierza wykorzystać nowe przepisy oraz planowane inwestycje w infrastrukturę, licząc przy okazji na ulgi podatkowe. Otwarcie nowej montowani na kontynencie afrykańskim nastąpi na przełomie pierwszego i drugiego kwartału przyszłego roku. Dzięki temu Wielton stanie się pierwszym europejskim producentem przyczep i naczep posiadający montownię w tym regionie.

Plany wieluńskiej firmy są bardzo ambitne. Włodarze firmy zakładają, że sprzedaż pojazdów w Afryce wyniesie docelowo ponad tysiąc egzemplarzy rocznie. Do oferty dołączą trzy typy naczep cieszące się największą popularnością w zachodniej części kontynentu: naczepy wywrotki, naczepy podkontenerowe oraz platformy.

Działalność w egzotycznym rejonie nie jest dziełem przypadku. Wpływ na decyzję miały korzystne z punktu widzenia spółki zmiany w prawie, które przeprowadzono pod koniec ubiegłego roku na obszarze Zachodnioafrykańskiej Unii Gospodarczej i Monetarnej.

Chodzi o zmniejszenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdów poruszających się po lokalnych drogach, w efekcie czego obecna flota będzie stopniowo wycofywana. Wielton liczy, że dzięki tej decyzji wzrośnie popyt na nowe naczepy. Ponadto w Afryce są planowane duże inwestycje gospodarcze na których skorzysta branża transportowa. Unia Afrykańska przyjęła w 2013 roku plan, który zakłada przeznaczenie 68 mld dolarów na projekty infrastrukturalne, takie jak nowe drogi, porty, lotniska czy elektrownie.

Afrykańska montownia będzie trzecim obiektem należącym do grupy. Dotychczas firma Wielton działała w Rosji i we Włoszech, a do tego posiada dwa centra produkcyjne we francuskim Auxerre i Wieluniu.

Grupa Wielton zajmuje się sprzedażą pojazdów w 35 krajach Europy, Afryki i Azji. Po drogach całego świata jeździ ponad 65 tys. przyczep i naczep wyprodukowanych przez wieluńską firmę.

Tematy w artykule: Wielton Wielton S.A.

Podobne wiadomości:

Promocja w Wieltonie

Promocja w Wieltonie

Aktualności 2008-08-01

W Wieltonie malują roboty

W Wieltonie malują roboty

Aktualności 2008-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Hennessey Venom F5 oficjalnie zaprezentowany
Hennessey Venom F5 oficjalnie zaprezentowany
Poznaliśmy właśnie najnowszy produkt amerykańskiej marki Hennessey. To już oficjalne - Venom F5 ma być najszybszym autem na świecie.