mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Wrocław wybiera Solarisy!
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Wrocław wybiera Solarisy!

To bardzo dobra informacja, która satysfakcjonuje wszystkich. Wrocławskie MPK po raz pierwszy będzie użytkować autobusy polskiej marki Solaris. Do stolicy dolnego śląska firma dostarczy 57 nowoczesnych, niskopodłogowych autobusów.

Wrocław wybiera Solarisy!
Umowa podpisana przez Solaris Bus & Coach S.A. oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji we Wrocławiu zakłada dzierżawę 57 autobusów o łącznej wartości zamówienia 75.5 mln złotych. Pierwsze autobusy pojawią się na wrocławskich ulicach z końcem sierpnia bieżącego roku.

Wrocław zamówił 45 12-metrowych Solarisów Urbino 12 oraz 12 egzemplarzy przegubowych Solarisów Urbino 18. "Ogromnie cieszymy się z podpisanego dziś kontraktu. Jest to jednocześnie szczególne wyzwanie, by spełnić zaufanie nowego klienta. Doświadczony osiemnastoma latami działalności Solarisa na rzecz polskich przewoźników nie mam wątpliwości, że nasze autobusy przysłużą się wrocławianom i wtopią się w krajobraz stolicy Dolnego Śląska. Korzystna oferta z naszej strony pozwoliła Zamawiającemu wykorzystać opcję zwiększenia zamówienia z początkowych 45 do ostatecznie 57 autobusów" - powiedział Wiesław Cieśla, Pełnomocnik Prezes Zarządu ds. Kluczowych Klientów.

Dzierżawa autobusów będzie realizowana w ramach konsorcjum Solaris Bus & Coach S.A. i Millenium Leasing Sp. z o.o. Polska firma ma doświadczenie w realizowaniu zamówień na dzierżawę autobusów. Takie umowy realizuje już dla poznańskiego MPK oraz klientów ze Szwecji.

Wszystkie dostarczone do Wrocławia autobusy będą wyposażone w silniki spełniające normę Euro 6. Wrocławskie Solarisy niskopodłogowe są dodatkowo wyposażone w funkcję przyklęku pozwalająca na obniżenie wysokości wejścia. Oprócz tego pojazdy będą posiadać specjalną rampę ułatwiającą wsiadanie osobom niepełnosprawnym i rodzicom z wózkami dziecięcymi.

Autobusy są wyposażone w system współpracujący z 9 kamerami oraz kamerę z przodu i z tyłu autobusu. Komputer cały czas monitoruje stan pojazdu i powiadomi kierowcę o najdrobniejszej usterce. Na pokładzie zamontowane zostaną dwa 19-calowe ekrany, na których będą pojawiać się informacje dla pasażerów. Zarówno w środku jak i na zewnątrz nie zabrakło technologii LED.

Wybór marki Solaris przez Wrocław to bardzo dobry sygnał dla innych miast by wspierać polski przemysł. Zwłaszcza gdy z autobusów Solarisa korzysta już duża ilość miast w Europie. Do tej pory Wrocław użytkował autobusy Volvo i Mercedesa.

Podobne wiadomości:

Solaris dostarczy wodorowe trolejbusy dla Rygi

Solaris dostarczy wodorowe trolejbusy dla...

Ciężarówki i Autobusy 2016-11-09

Solaris z kontraktem na 99 autobusów

Solaris z kontraktem na 99 autobusów

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia - polskie cenniki Laurin & Klement i RS
Skoda Octavia - polskie cenniki Laurin & Klement i RS
Dwie topowe odmiany Skody Octavia są już dostępne dla klientów w Polsce. Czas poznać cenniki sportowej wersji RS oraz luksusowej odmiany Laurin & Klement.