mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Young European Truck Driver 2010 w Polsce
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Young European Truck Driver 2010 w Polsce

Utalentowani młodzi polscy kierowcy samochodów ciężarowych mają okazję powalczyć o prestiżowy europejski tytuł. Ruszył właśnie organizowany przez Scanię Young European Truck Driver 2010.

Young European Truck Driver 2010 w Polsce
Scania ponownie szuka najlepszego młodego kierowcę samochodu ciężarowego w Polsce, gdzie właśnie zainaugurował konkurs Young European Truck Driver.  Młodzi kierowcy z całej Polski będą mieli szansę wziąć udział w tym konkursie, by ostatecznie reprezentować Polskę w prestiżowym Finale Europejskim, który odbędzie się w Szwecji.

Young European Truck Driver 2010 (YETD 2010) jest częścią konkursu kierowców Scania, odbywającego się w 28 krajach na całym świecie. Przewiduje się, że tegoroczna edycja przyciągnie ponad 45.000 uczestników, dzięki czemu będzie to jeden z największych tego typu konkursów.

YETD 2010 po raz kolejny skupi uwagę opinii publicznej na polskich kierowcach, by docenić ich umiejętności, profesjonalizm i ważną rolę, jaką pełnią w społeczeństwie.

– Uznajemy kierowcę za najważniejsze pojedyncze ogniwo, od którego zależy ekonomika, bezpieczeństwo i ochrona środowiska w transporcie. Od wykwalifikowanych i zaangażowanych kierowców zależy efektywny transport, niski poziom emisji zanieczyszczeń i poprawa bezpieczeństwa na drogach – mówi Paweł Paluch, dyrektor marketingu Scania Polska S.A.

Scania szuka młodych (w wieku poniżej 35 lat) polskich kierowców samochodów ciężarowych, odznaczających się wysokimi umiejętnościami i chętnych stawić czoła konkursowym wyzwaniom. Oprócz wysokich umiejętności, kandydaci muszą wykazywać się pozytywnym nastawieniem, wiedzą o bezpieczeństwie ruchu drogowego, odpornością psychiczną i dumą z uprawianego zawodu. Tylko kierowcy posiadający wszystkie te cechy mają szansę zwycięsko przejść sprawdzian teoretyczny i kwalifikacje regionalne, by dotrzeć do finału krajowego.

Zwycięzca nie tylko będzie reprezentował Polskę w Finale Europejskim, zaplanowanym na październik 2010 r., w głównej siedzibie Scania, w Szwecji, ale także zostanie ambasadorem polskiego sektora transportowego i wzorem do naśladowania, który pomoże przyciągnąć młodych Polaków do zawodu kierowcy.

W Finale Europejskim każdy zwycięzca finału krajowego będzie w ciągu dwóch trudnych dni rywalizował z 18 pozostałymi finalistami z całej Europy. Stawką jest tytuł Young European Truck Driver 2010 i cenne trofeum – fabrycznie nowy, indywidualnie wyposażony samochód ciężarowy marki Scania.

Podobne wiadomości:

Luksusowa Scania prosto z Polski

Luksusowa Scania prosto z Polski

Ciężarówki i Autobusy 2017-06-29

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.