mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Young European Truck Driver 2010 w Polsce
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Young European Truck Driver 2010 w Polsce

Utalentowani młodzi polscy kierowcy samochodów ciężarowych mają okazję powalczyć o prestiżowy europejski tytuł. Ruszył właśnie organizowany przez Scanię Young European Truck Driver 2010.

Young European Truck Driver 2010 w Polsce
Scania ponownie szuka najlepszego młodego kierowcę samochodu ciężarowego w Polsce, gdzie właśnie zainaugurował konkurs Young European Truck Driver.  Młodzi kierowcy z całej Polski będą mieli szansę wziąć udział w tym konkursie, by ostatecznie reprezentować Polskę w prestiżowym Finale Europejskim, który odbędzie się w Szwecji.

Young European Truck Driver 2010 (YETD 2010) jest częścią konkursu kierowców Scania, odbywającego się w 28 krajach na całym świecie. Przewiduje się, że tegoroczna edycja przyciągnie ponad 45.000 uczestników, dzięki czemu będzie to jeden z największych tego typu konkursów.

YETD 2010 po raz kolejny skupi uwagę opinii publicznej na polskich kierowcach, by docenić ich umiejętności, profesjonalizm i ważną rolę, jaką pełnią w społeczeństwie.

– Uznajemy kierowcę za najważniejsze pojedyncze ogniwo, od którego zależy ekonomika, bezpieczeństwo i ochrona środowiska w transporcie. Od wykwalifikowanych i zaangażowanych kierowców zależy efektywny transport, niski poziom emisji zanieczyszczeń i poprawa bezpieczeństwa na drogach – mówi Paweł Paluch, dyrektor marketingu Scania Polska S.A.

Scania szuka młodych (w wieku poniżej 35 lat) polskich kierowców samochodów ciężarowych, odznaczających się wysokimi umiejętnościami i chętnych stawić czoła konkursowym wyzwaniom. Oprócz wysokich umiejętności, kandydaci muszą wykazywać się pozytywnym nastawieniem, wiedzą o bezpieczeństwie ruchu drogowego, odpornością psychiczną i dumą z uprawianego zawodu. Tylko kierowcy posiadający wszystkie te cechy mają szansę zwycięsko przejść sprawdzian teoretyczny i kwalifikacje regionalne, by dotrzeć do finału krajowego.

Zwycięzca nie tylko będzie reprezentował Polskę w Finale Europejskim, zaplanowanym na październik 2010 r., w głównej siedzibie Scania, w Szwecji, ale także zostanie ambasadorem polskiego sektora transportowego i wzorem do naśladowania, który pomoże przyciągnąć młodych Polaków do zawodu kierowcy.

W Finale Europejskim każdy zwycięzca finału krajowego będzie w ciągu dwóch trudnych dni rywalizował z 18 pozostałymi finalistami z całej Europy. Stawką jest tytuł Young European Truck Driver 2010 i cenne trofeum – fabrycznie nowy, indywidualnie wyposażony samochód ciężarowy marki Scania.

Podobne wiadomości:

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

Luksusowa Scania prosto z Polski

Luksusowa Scania prosto z Polski

Ciężarówki i Autobusy 2017-06-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kierowcy bez polisy OC częściej powodują wypadki
Kierowcy bez polisy OC częściej powodują wypadki
Jak wynika z nowej analizy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, ryzyko spowodowania wypadku przez nieubezpieczonego kierowcę jest wyższe, niż w przypadku ubezpieczonego kierowcy.