mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Young European Truck Driver - drugi etap
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Young European Truck Driver - drugi etap

Scania zakończyła pierwszy etap konkursu polegający na rejestracji kandydatów, którzy już 12 maja rozpoczynają walkę o tytuł Najlepszego Młodego Kierowcy.

Young European Truck Driver - drugi etap
„To już piąta edycja konkursu, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem w grupie młodych  kierowców do 35 roku życia. Ponad 2000 zgłoszeń jest tego najlepszym dowodem.  Widzimy dużą aktywność ze strony kierowców i budzącą się chęć rywalizacji mimo, że pierwsze rundy eliminacyjne jeszcze przed nami” - mówi Stefan Przeniosło Koordynator Projektu w Scania Polska.

„Nowością w tegorocznej edycji konkursu jest konkurencja w kategorii – Zdrowie i Bezpieczeństwo. Oprócz nacisku jaki Scania kładzie na podnoszenie rangi zawodu kierowcy w transporcie, podkreśla ona znaczenie jego roli w kwestiach bezpieczeństwa na drogach. W tym roku zwracamy szczególną uwagę na wzrost świadomości w kwestiach zdrowia i bezpieczeństwa jako istotnych aspektów mających wpływ na pracę kierowcy” – dodaje Stefan Przeniosło.

Nowym partnerem konkursu jest Polski Czerwony Krzyż, którego zadaniem podczas spotkań z kierowcami będzie kształtowanie postaw pro-zdrowotnych wśród uczestników. Podobnie jak w poprzedniej edycji globalnymi partnerami konkursu została Komisja Europejska, Międzynarodowa Unia Transportu Drogowego (IRU) oraz Michelin. W polskiej edycji wspierają nas – Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce (ZMPD), Główny Inspektor Transportu Drogowego (ITD.), Schwarzmϋller oraz program „Na Osi”.

Warto podkreślić, że tegoroczny finał krajowy konkursu będzie miał miejsce podczas Międzynarodowego Zlotu pojazdów Master Truck w dniach 6-7 lipca na lotnisku w Nowej Polskiej Wsi koła Opola.

Podobne wiadomości:

Scania prezentuje nową serię R

Scania prezentuje nową serię R

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-25

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Aktualności 2016-02-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.