mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Young European Truck Driver - drugi etap
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Young European Truck Driver - drugi etap

Scania zakończyła pierwszy etap konkursu polegający na rejestracji kandydatów, którzy już 12 maja rozpoczynają walkę o tytuł Najlepszego Młodego Kierowcy.

Young European Truck Driver - drugi etap
„To już piąta edycja konkursu, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem w grupie młodych  kierowców do 35 roku życia. Ponad 2000 zgłoszeń jest tego najlepszym dowodem.  Widzimy dużą aktywność ze strony kierowców i budzącą się chęć rywalizacji mimo, że pierwsze rundy eliminacyjne jeszcze przed nami” - mówi Stefan Przeniosło Koordynator Projektu w Scania Polska.

„Nowością w tegorocznej edycji konkursu jest konkurencja w kategorii – Zdrowie i Bezpieczeństwo. Oprócz nacisku jaki Scania kładzie na podnoszenie rangi zawodu kierowcy w transporcie, podkreśla ona znaczenie jego roli w kwestiach bezpieczeństwa na drogach. W tym roku zwracamy szczególną uwagę na wzrost świadomości w kwestiach zdrowia i bezpieczeństwa jako istotnych aspektów mających wpływ na pracę kierowcy” – dodaje Stefan Przeniosło.

Nowym partnerem konkursu jest Polski Czerwony Krzyż, którego zadaniem podczas spotkań z kierowcami będzie kształtowanie postaw pro-zdrowotnych wśród uczestników. Podobnie jak w poprzedniej edycji globalnymi partnerami konkursu została Komisja Europejska, Międzynarodowa Unia Transportu Drogowego (IRU) oraz Michelin. W polskiej edycji wspierają nas – Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce (ZMPD), Główny Inspektor Transportu Drogowego (ITD.), Schwarzmϋller oraz program „Na Osi”.

Warto podkreślić, że tegoroczny finał krajowy konkursu będzie miał miejsce podczas Międzynarodowego Zlotu pojazdów Master Truck w dniach 6-7 lipca na lotnisku w Nowej Polskiej Wsi koła Opola.

Podobne wiadomości:

Luksusowa Scania prosto z Polski

Luksusowa Scania prosto z Polski

Ciężarówki i Autobusy 2017-06-29

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando