mojeauto.pl > motogazeta > Ciężarówki i Autobusy > Z wizytą w fabryce opon ciężarowych Bridgestone
ciężarówki i autobusy
ciężarówki i autobusy

Z wizytą w fabryce opon ciężarowych Bridgestone

Kilkudziesięciu dziennikarzy branży motoryzacyjnej przybyło 18 października na zaproszenie firmy Bridgestone do jej fabryki opon ciężarowych i autobusowych w Stargardzie Szczecińskim, która mieści się na terenie Pomorskiej Specjalnej Stefy Ekonomicznej. Celem spotkania było przedstawienie zaproszonym gościom działalności, organizacji produkcji i zasad funkcjonowania fabryki, a także prezentacja jej najnowszych produktów.

Z wizytą w fabryce opon ciężarowych Bridgestone
Fabryka Bridgestone Stargard rozpoczęła swoją działalność w 2008 r i od tego czasu prężnie rozwija się pod okiem japońskiego prezesa, pana Yoshihiro Nagao. Specjalizuje się w produkcji opon w do samochodów ciężarowych i autobusów. Dzięki obecnemu potencjałowi umożliwiającemu produkcję ok. 2200 opon miesięcznie przy jednoczesnym miesięcznym zużyciu gumy na poziomie 2000 ton, fabryka Bridgestone jest największą tego typu fabryką w Polsce. Powierzchnia produkcyjna fabryki wynosi 100 hektarów. Bridgestone jest również jednym z najwiekszych lokalnych pracodawców. Zapewnia 625 miejsc pracy dla mieszkańców Stargardu Szczecińskiego.

Podczas wizyty Dorota Such – Human Resources & General Affairs Specilist przedstawiła prezentację na temat fabryki, jej historii, dotychczasowych osiągnięć oraz planów rozwojowych. Kolejnym punktem programu była prezentacja na temat najnowszych opon Bridgestone do samochodów ciężarowych produkowanych w stargardzkiej fabryce, którą poprowadził Jerzy Kałucki, Dyrektor Opon Ciężarowych z  Bridgestone Sales Polska. Goście mieli szansę przyjrzeć się procesom produkcji i nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, które umożliwiają produkcję jednych z najlepszych opon do samochodów ciężarowych na świecie.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - debiut na salonie we Frankfurcie
Skoda Karoq - debiut na salonie we Frankfurcie
O następcy Skody Yeti wiemy już praktycznie wszystko, ale dopiero we Frankfurcie mieliśmy pierwszą okazję, żeby zobaczyć samochód na żywo. Pierwsze wrażenie nie pozostawia złudzeń - to będzie kolejny hit czeskiego producenta.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic