mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > 10 lat LeasePlan w Polsce

10 lat LeasePlan w Polsce

LeasePlan Fleet Management obchodzi w tym roku 10-lecie działalności na polskim rynku. W tym czasie firma wywalczyła sobie stałe miejsce w ścisłej czołówce sektora CFM. Obenie we flotach firmy jeżdzi już przeszło 16 tys. samochodów, we flotach ponad 600 klientów.

10 lat LeasePlan w Polsce
LeasePlan Fleet Management jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm branży Car Fleet Management. Zgodnie z danymi Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) LeasePlan posiada największa liczbę pojazdów w FSL (pełnym wynajmie długoterminowym) oraz FM (wyłącznym zarządzaniu flotą). Udział LeasePlanu w całości rynku sięga obecnie około 11 proc.

Firma rozpoczęła swoją działalność w Polsce w kwietniu 2001 roku. Dla LeasePlan był to przede wszystkim okres adaptowania i przenoszenia do polskich realiów globalnego know-how oraz nowoczesnych narzędzi zarządzania flotą, zaczerpniętych z międzynarodowych struktur firmy. - To było duże wyzwanie. Mieliśmy okazję obserwować rozwój rynku polskiego rynku od samego początku. Wsparci doświadczeniami i wiedzą zaczerpniętą z międzynarodowych struktur firmy obecnej w 31 krajach, byli w stanie wskazać analogie w ewolucji polskiej branży CFM w stosunku do rynków zachodnioeuropejskich, które przechodziły te same etapy rozwoju, tyle że 20-30 lat wcześniej – mówi Sławomir Wontrucki, Prezes Zarządu LeasePlan Fleet Management.

Rok po wejściu na polski rynek firma podpisała pierwszy duży kontrakt z Carlsberg Polska. W 2003 r. po polskich drogach jeździło już tysiąc samochodów pozostających pod opieką LeasePlan. Po 5 latach było to już 5 tysięcy. Dzisiaj flota LeasePlanu to już ponad 16 tysięcy pojazdów i ponad 600 klientów.

- Myślę, że naszym największym atutem są wysokie wskaźniki satysfakcji klientów, wynikające z kompleksowości i wysokiej jakości usług. Trzeba tutaj powiedzieć wyraźnie, że nie jesteśmy najtańszą firmą na tym rynku, ale za to z pewnością możemy poszczycić się jedną z najlepszych relacji jakości naszej obsługi, do jej ceny. I właśnie to doceniają nasi klienci – mówi Artur Sulewski, Dyrektor Handlowy LeasePlan Fleet Management.
Tematy w artykule: zarzadzanie flota CFM flota

Podobne wiadomości:

40 Volkswagenów w Rajdzie Polski

40 Volkswagenów w Rajdzie Polski

Aktualności 2014-06-24

Skoda zdominowała rynek flotowy w Polsce

Skoda zdominowała rynek flotowy w Polsce

Aktualności 2015-01-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pepsi zamawia ciężarówki Tesli
Pepsi zamawia ciężarówki Tesli
Amerykański koncern spożywczy inwestuje w nowy pomysł Elona Muska - autonomiczną ciężarówkę Tesla Semi. PepsiCo zamówiło 100 egzemplarzy, które pozwolą ograniczyć emisję gazów cieplarnianych w łańcuchu dostaw.