mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > 10 lat LeasePlan w Polsce

10 lat LeasePlan w Polsce

LeasePlan Fleet Management obchodzi w tym roku 10-lecie działalności na polskim rynku. W tym czasie firma wywalczyła sobie stałe miejsce w ścisłej czołówce sektora CFM. Obenie we flotach firmy jeżdzi już przeszło 16 tys. samochodów, we flotach ponad 600 klientów.

10 lat LeasePlan w Polsce
LeasePlan Fleet Management jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm branży Car Fleet Management. Zgodnie z danymi Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) LeasePlan posiada największa liczbę pojazdów w FSL (pełnym wynajmie długoterminowym) oraz FM (wyłącznym zarządzaniu flotą). Udział LeasePlanu w całości rynku sięga obecnie około 11 proc.

Firma rozpoczęła swoją działalność w Polsce w kwietniu 2001 roku. Dla LeasePlan był to przede wszystkim okres adaptowania i przenoszenia do polskich realiów globalnego know-how oraz nowoczesnych narzędzi zarządzania flotą, zaczerpniętych z międzynarodowych struktur firmy. - To było duże wyzwanie. Mieliśmy okazję obserwować rozwój rynku polskiego rynku od samego początku. Wsparci doświadczeniami i wiedzą zaczerpniętą z międzynarodowych struktur firmy obecnej w 31 krajach, byli w stanie wskazać analogie w ewolucji polskiej branży CFM w stosunku do rynków zachodnioeuropejskich, które przechodziły te same etapy rozwoju, tyle że 20-30 lat wcześniej – mówi Sławomir Wontrucki, Prezes Zarządu LeasePlan Fleet Management.

Rok po wejściu na polski rynek firma podpisała pierwszy duży kontrakt z Carlsberg Polska. W 2003 r. po polskich drogach jeździło już tysiąc samochodów pozostających pod opieką LeasePlan. Po 5 latach było to już 5 tysięcy. Dzisiaj flota LeasePlanu to już ponad 16 tysięcy pojazdów i ponad 600 klientów.

- Myślę, że naszym największym atutem są wysokie wskaźniki satysfakcji klientów, wynikające z kompleksowości i wysokiej jakości usług. Trzeba tutaj powiedzieć wyraźnie, że nie jesteśmy najtańszą firmą na tym rynku, ale za to z pewnością możemy poszczycić się jedną z najlepszych relacji jakości naszej obsługi, do jej ceny. I właśnie to doceniają nasi klienci – mówi Artur Sulewski, Dyrektor Handlowy LeasePlan Fleet Management.
Tematy w artykule: zarzadzanie flota CFM flota

Podobne wiadomości:

Skoda najlepsza w sprzedaży flotowej

Skoda najlepsza w sprzedaży flotowej

Aktualności 2016-02-02

Skoda zdominowała rynek flotowy w Polsce

Skoda zdominowała rynek flotowy w Polsce

Aktualności 2015-01-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Co roku uczniowie szkoły zawodowej prowadzonej przez Skode budują swój pierwszy pojazd. Tym razem po trzech udanych projektach z ostatnich lat stworzyli elektryczne buggy o nazwie Skoda Element.