mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > 10 lat fabryki Delphi w Gdańsku

10 lat fabryki Delphi w Gdańsku

Fabryka przełączników Delphi Mechatronics Systems w Gdańsku obchodzi w tym roku dziesiątą rocznicę istnienia. Jest to okazja do podsumowania osiągnięć zakładu oraz wyróżnienia dziewięciorga pracowników, którzy pracują w gdańskiej fabryce od samego początku.

10 lat fabryki Delphi w Gdańsku

Fabryka przełączników w Gdańsku założona została w roku 1995 przez holenderski IKU Holding, a następnie zakupiona przez Eaton Corporation. W roku 1997 w pobliżu lotniska w zbudowany został nowy zakład. W marcu 2001 roku fabryka przełączników weszła w skład polskiej organizacji koncernu Delphi. W roku 2003 powierzchnia produkcyjna zakładu rozbudowana została z 2 do 4 tysięcy m2. Sprowadzenie nowych linii produkcyjnych spowodowało również wzrost zatrudnienia w zakładzie.

Gdańska fabryka, zatrudniająca obecnie 700 pracowników, wytwarza szeroką gamę przełączników dla największych producentów samochodów, jak koncerny BMW, General Motors, PSA Peugeot Citroen, Renault oraz Ford. Fabryka posiada system jakości w oparciu o prestiżową międzynarodową normę rynku motoryzacyjnego ISO/TS 16949 oraz certyfikat zarządzania środowiskiem ISO 14001. W grudniu 2004 roku zakład pomyślnie przeszedł również certyfikację na zgodność z normą bezpieczeństwa i higieny pracy, OSHAS 18001.

Systemy mechatroniczne, to układy integrujące urządzenia mechaniczne ze sterownikami elektrycznymi. Dział Delphi Mechatronic Systems jest częścią koncernu Delphi i wiodącym dostawcą przełączników dla największych światowych producentów motoryzacyjnych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą
Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą
Oficjalna prezentacja nowego Porsche Cayenne odbędzie się już 29 sierpnia, ale na kilka dni przed premierą wyciekły zdjęcia prezentujące nadwozie i wnętrze nowego SUV-a.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic