Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > 10 lat fabryki Delphi w Gdańsku

10 lat fabryki Delphi w Gdańsku

Fabryka przełączników Delphi Mechatronics Systems w Gdańsku obchodzi w tym roku dziesiątą rocznicę istnienia. Jest to okazja do podsumowania osiągnięć zakładu oraz wyróżnienia dziewięciorga pracowników, którzy pracują w gdańskiej fabryce od samego początku.

10 lat fabryki Delphi w Gdańsku

Fabryka przełączników w Gdańsku założona została w roku 1995 przez holenderski IKU Holding, a następnie zakupiona przez Eaton Corporation. W roku 1997 w pobliżu lotniska w zbudowany został nowy zakład. W marcu 2001 roku fabryka przełączników weszła w skład polskiej organizacji koncernu Delphi. W roku 2003 powierzchnia produkcyjna zakładu rozbudowana została z 2 do 4 tysięcy m2. Sprowadzenie nowych linii produkcyjnych spowodowało również wzrost zatrudnienia w zakładzie.

Gdańska fabryka, zatrudniająca obecnie 700 pracowników, wytwarza szeroką gamę przełączników dla największych producentów samochodów, jak koncerny BMW, General Motors, PSA Peugeot Citroen, Renault oraz Ford. Fabryka posiada system jakości w oparciu o prestiżową międzynarodową normę rynku motoryzacyjnego ISO/TS 16949 oraz certyfikat zarządzania środowiskiem ISO 14001. W grudniu 2004 roku zakład pomyślnie przeszedł również certyfikację na zgodność z normą bezpieczeństwa i higieny pracy, OSHAS 18001.

Systemy mechatroniczne, to układy integrujące urządzenia mechaniczne ze sterownikami elektrycznymi. Dział Delphi Mechatronic Systems jest częścią koncernu Delphi i wiodącym dostawcą przełączników dla największych światowych producentów motoryzacyjnych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg
S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg
Już od 1 października kierowcy samochodów o masie powyżej 3,5 tony będą musieli zapłacić za przejechanie po kolejnych drogach ekspresowych w Polsce. Mowa o zachodniopomorskich docinkach dróg S3 i S6.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj