mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Auta o dmc równej 3,49 jeszcze przez rok

Auta o dmc równej 3,49 jeszcze przez rok

Od 1 stycznia 2008 roku, a nie jak wcześniej proponowano z początkiem przyszłego roku, podatek od środków transportowych nie będzie już dotyczył pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej równej 3,5 tony.

Zmiana ta pojawiła się w nowelizacji ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, którą w ubiegłym tygodniu przyjął Sejm. Do tej pory bowiem podatek od środków transportowych był pobierany od właścicieli pojazdów, których dopuszczalna masa całkowita wynosiła od 3,5 tony wzwyż. Niestety dla przedsiębiorców, korzystne z punktu widzenia podatków rozwiązanie zbyt późno zostało uchwalone, by już od stycznia 2007 roku móc zacząć obowiązywać.
 
Celem tej zmiany jest ujednolicenie przepisów ustawy o podatkach i opłatach lokalnych z zasadami rejestracji pojazdów, wydawania uprawnień do ich kierowania oraz z przepisami ustaw o PIT, CIT oraz VAT, wg których to samochodem osobowym jest pojazd o dmc do 3,5 tony.
 
Ta rozbieżność powoduje także od kilku lat takie sytuacje, iż na rynku pojawiły się auta o dmc równej 3,49 t, a tym samym nie podlegające podatkowi od środków transportowych. O ile w 2002 r. takich aut było 160, zaś już w roku ubiegłym prawie 14 tys.
 
Czytaj także:

Samochody o dmc równej 3,5 tony bez podatku

 
 


Podobne wiadomości:

Samochody o dmc równej 3,5 tony bez podatku

Samochody o dmc równej 3,5 tony bez podatku

Finanse i prawo 2006-08-02

Komentuj:

~alojzy 2006-12-14

a ciekawe ile jest aut o dmc rownej 3,48 czy takie tez robią

~szkoda gadac 2006-12-13

to moze wycofamy sie z opodatkowania na million sposobow paliwa :] i z dopłat dla rolników ? Bo to jest nie rentowne dawać komus paliwo a on je i tak sprzedaje :] gdzie tu jest jakieś dobre rozwiązanie ? szlag człowieka trafia gdy znowy "ministerstwo" i ci tam na gorze przy podatkach grzebią .... a i tak my za ich pomysły placic musimy .... "Ta rozbieżność powoduje także od kilku lat takie sytuacje, iż na rynku pojawiły się auta o dmc równej 3,49 t, a tym samym nie podlegające podatkowi od środków transportowych. O ile w 2002 r. takich aut było 160, zaś już w roku ubiegłym prawie 14 tys." to trzeba bylo zrobic podzial dobry :] a nie dziurawy - debile

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.