mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Auta o dmc równej 3,49 jeszcze przez rok

Auta o dmc równej 3,49 jeszcze przez rok

Od 1 stycznia 2008 roku, a nie jak wcześniej proponowano z początkiem przyszłego roku, podatek od środków transportowych nie będzie już dotyczył pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej równej 3,5 tony.

Zmiana ta pojawiła się w nowelizacji ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, którą w ubiegłym tygodniu przyjął Sejm. Do tej pory bowiem podatek od środków transportowych był pobierany od właścicieli pojazdów, których dopuszczalna masa całkowita wynosiła od 3,5 tony wzwyż. Niestety dla przedsiębiorców, korzystne z punktu widzenia podatków rozwiązanie zbyt późno zostało uchwalone, by już od stycznia 2007 roku móc zacząć obowiązywać.
 
Celem tej zmiany jest ujednolicenie przepisów ustawy o podatkach i opłatach lokalnych z zasadami rejestracji pojazdów, wydawania uprawnień do ich kierowania oraz z przepisami ustaw o PIT, CIT oraz VAT, wg których to samochodem osobowym jest pojazd o dmc do 3,5 tony.
 
Ta rozbieżność powoduje także od kilku lat takie sytuacje, iż na rynku pojawiły się auta o dmc równej 3,49 t, a tym samym nie podlegające podatkowi od środków transportowych. O ile w 2002 r. takich aut było 160, zaś już w roku ubiegłym prawie 14 tys.
 
Czytaj także:

Samochody o dmc równej 3,5 tony bez podatku

 
 


Podobne wiadomości:

Samochody o dmc równej 3,5 tony bez podatku

Samochody o dmc równej 3,5 tony bez podatku

Finanse i prawo 2006-08-02

Komentuj:

~alojzy 2006-12-14

a ciekawe ile jest aut o dmc rownej 3,48 czy takie tez robią

~szkoda gadac 2006-12-13

to moze wycofamy sie z opodatkowania na million sposobow paliwa :] i z dopłat dla rolników ? Bo to jest nie rentowne dawać komus paliwo a on je i tak sprzedaje :] gdzie tu jest jakieś dobre rozwiązanie ? szlag człowieka trafia gdy znowy "ministerstwo" i ci tam na gorze przy podatkach grzebią .... a i tak my za ich pomysły placic musimy .... "Ta rozbieżność powoduje także od kilku lat takie sytuacje, iż na rynku pojawiły się auta o dmc równej 3,49 t, a tym samym nie podlegające podatkowi od środków transportowych. O ile w 2002 r. takich aut było 160, zaś już w roku ubiegłym prawie 14 tys." to trzeba bylo zrobic podzial dobry :] a nie dziurawy - debile

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.