mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > Autobanki podsumowują półrocze

Autobanki podsumowują półrocze

W pierwszym półroczu siedmiu graczy na polskim rynku banków samochodowych zawarło w sumie prawie 29 tys. umów kredytowych o wartości 863,4 mln zł.

W porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego liczba podpisanych umów z klientami spadła o prawie 40%, a wartość akcji kredytowej - o 25%. Na pierwszym miejscu w rankingu nadal znajduje się Volkswagen Bank Polska, który zawarł 9.172 umowy kredytowe o wartości 334,7 mln zł. Na dalszych pozycjach uplasowały się kolejno Toyota Bank Polska (3.088; 123,8 mln zł), Fiat Bank Polska (7.363; 107,7 mln zł), Ford Bank Polska (3.447; 104,4 mln zł), DaimlerChrysler Bank Polska (870; 73,5 mln zł), Renault Credit Polska (2 823; 64,7 mln zł) oraz GMAC Bank Polska (2 232; 55,3 mln zł).
 
Branża ma nadzieję, że druga połowa roku będzie lepsza. W czerwcu sprzedaż nowych aut podskoczyła o prawie 11%, przede wszystkim w związku z planowanymi od września nowymi przepisami odliczenia VAT.

Komentuje Marek Świętoń, analityk ING Investment Management: "Sytuacja na rynku motoryzacyjnym odbija się negatywnie zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Dlatego popyt na kredyty samochodowe hamuje, a jego odbudowa po boomie na tanie samochody używane sprowadzone za gotówkę z zagranicy potrwa prawdopodobnie co najmniej kilkanaście, a nie kilka miesięcy".

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando