mojeauto.pl > motogazeta > Finanse i prawo > BMW wchodzi mocniej w branżę leasingu

BMW wchodzi mocniej w branżę leasingu

Wchodząca w skład Grupy BMW, międzynarodowa, wielomarkowa firma Alphabet, zajmująca się zarządzaniem flotą, umocni swoją pozycję na europejskim rynku dzięki nabyciu ING Car Lease. Kwota zakupu to 673 miliony euro. Transakcja ma zostać sfinalizowana w czwartym kwartale br., po uzyskaniu zgody organów regulacyjnych.

BMW wchodzi mocniej w branżę leasingu
- Na wciąż rozwijającym się europejskim rynku zarządzania flotą, ING Car Lease idealnie uzupełni działania firmy Alphabet. Dzięki temu firma będzie mogła zwiększyć liczbę umów na zarządzane samochody do około 540 tysięcy i tym samym umocnić swoją konkurencyjność na europejskim rynku zarządzania flotą i wynajmu długoetrminowego - powiedział Norbert van den Eijnden, szef firmy Alphabet. Dzięki nabyciu ING Car Lease firma Alphabet może rozszerzyć zakres usług dla swoich klientów korporacyjnych w 16 krajach w Europie.

Umacnianie pozycji na rynku zarządzania flotą jest zgodne ze strategią Grupy BMW, która zakłada, że firma ma być głównym dostawcą najwyższej jakości produktów oraz usług w sektorze transportu indywidualnego. Zapotrzebowanie na elastyczne rozwiązania transportowe oraz użytkowe wciąż rośnie. Program Corporate Car Sharing obejmujący zarządzanie flotą to najnowsza inicjatywa firmy Alphabet, będąca odpowiedzią na rosnące wymagania rynku.

- Alphabet koncentruje się na rosnącym, pełnoobługowym sektorze zarządzania flotą i opracowuje produkty oraz usługi pozwalające na zrównoważone oraz wydajne zarządzanie transportem. Alphabet pomaga klientom korporacyjnym w zarządzaniu flotą pojazdów, a w szczególności pomaga obnizyćużycie paliwa. Zarządzanie flotą wspomoże także wprowadzanie samochodów elektrycznych - dodaje van den Eijnden. Umacnianie oraz rozszerzanie działań związanych z zarządzaniem flotą oznacza również jasne perspektywy dla wszystkich pracowników firmy.

ING Car Lease jest wiodącą firmą zajmującą się finansowaniem oraz zarządzaniem flotą. Dysponuje ona 240 tysiącami samochodów w ośmiu państwach w Europie. ING Car Lease rozpoczęło działalność w 1977 roku, a w roku 1985 stało się częścią Grupy ING. Pod koniec roku 2010 w firmie zatrudnionych było łącznie około 1.200 osób.

Alphabet jest jednym z najszybciej rozwijających się międzynarodowych dostawców usług związanych z zarządzaniem flotą. Zapewnia on finansowanie oraz leasing wszystkich marek pojazdów. Firma Alphabet, która została założona w Wielkiej Brytanii w 1997 roku, posiada dziś flotę liczącą około 200 tysięcy pojazdów wszystkich marek oraz podpisała w sumie ponad 300 tysięcy umów na samochody służbowe z ponad 12 tysiącami klientów. Alphabet ma swoje siedziby w 14 krajach. Główna siedziba firmy zlokalizowana jest w Monachium.
Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW leasing zarzadzanie flota flota

Podobne wiadomości:

BMW Serii 4 - cała gama po liftingu

BMW Serii 4 - cała gama po liftingu

Premiery 2017-01-17

Mercedes sprzedał więcej aut niż BMW!

Mercedes sprzedał więcej aut niż BMW!

Aktualności 2017-01-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.